איך מזהים פשפש סרחן ואיך מדבירים אותו

משהו פה מריח רע… – איך מזהים פשפש סרחן ואיך מדבירים אותו

איך מזהים פשפש סרחן, איך מדבירים פשפש סרחן, והיכן מסתתר הפשפש הבלתי מתחשב הזה? בכל הנוגע לפשפשים, כולנו יודעים שאנחנו לא רוצים את היצור הזה בינינו. פשפש הוא בעצם טפיל קטן וחמקמק שיכול לפלוש אל מגוון רחב של מקומות – שם הוא יסתתר, אבל יעקוץ. את החרק הזה אפשר למצוא בכול מקום, החל מהבית הפרטי שלנו  עד למקומות ציבוריים כמו גני ילדים, בתים פרטיים, דירות, מוסדות ציבור ועוד. פשפש סרחן יכול להתקיים גם בבריכות, חצרות, גינות או במקומות שיש בהם אנשים או בעלי חיים.

בישראל ובארצות הים התיכון, פשפשים מסוגים שונים נחשבים נפוצים, בזמן שביניהם נפוץ פשפש סרחן, לכן חשוב לדעת איך מזהים את הפשפש הסרחן הזה ובין היתר גם להבין איך מדבירים פשפש סרחן. על שני הנושאים החשובים האלה נדבר כמובן, בהמשך.

צריכים שירותי הדברה ירוקה וארוגנית של הפשפש הסרחן בכל מקום בארץ? הגעתם לחברה המקצועית ביותר בתחום!
כל שירותי ההדברה תחת קורת גג אחת -הדברה ירוקה וטבעית, הדברה כימית, הדברה בקיטור, עם המדברים הטובים ביותר ✅
שימוש בציוד האיכותי והמתקדם ביותר ✅
מחירים הוגנים – הנחות מיוחדות ✅
שירות איכותי ומהיר ✅
שירות בכל רחבי הארץ ✅

עזרנו כבר לעשרות אלפי לקוחות בכל חלקי הארץ להפטר מהפשפש הסרחן לתמיד אז למה אתם מחכים?

לשמיעה של כל המאמר לנחות שלכם הקליקו על כפתור ההפעלה.

אז בואו נכיר את הפשפש הסרחן

פשפש המיטה או פשפש סרחן הם שני סוגים שנחשבים הנפוצים ביותר בקרב פשפשים באזור בו אנו חיים. מדובר על אזור הים התיכון, אזור חם ולח – בדיוק מה שהסרחן אוהב. אם יש מזיק כזה בבית, אנחנו נרגיש אותו כשאנחנו נמצאים במיטה או יושבים על מערכות הישיבה, בבית או בגינה.

חרק מסוג זה נמנה עם זנים הקרואים סרחנים והוא חלק מתת סדרה מתוך 3,000 זנים של פשפשים. לעיתים יקראו המזיקים גם “פשפשי פרחים” והם גדולים יחסית מפשפש המיטה או מסוגים אחרים של פשפשים לסרחנים יש להם שריון המקשיח את גופם והם כהים יחסית בצבעם. לפשפשים מסוג זה בלוטות ריח מפותחות והם מבריחים טורפים באמצעות הריח הרע שהם מפיצים.

מי שמרגיש כי הוא נעקץ על ידי פשפשים, כדאי שיבדוק איזה סוג מזיק הגיע אליו וגם ידע מה ההבדל בין עקיצה של פשפש רגיל לפשפש סרחן ואיך מזהים את העקיצה. עקיצות של פשפשים יראו כמו פצעונים אדומים והם יגרדו בעיקר באזור הצוואר, הזרועות והרגליים.

למדריכים המלאים שלנו לגבי – עקיצות פשפשים

איך מזהים פשפש סרחן ואיך מדבירים אותו

מקומות מסתור וסירחון

אם אתם רוצים לדעת היכן מסתתר הפשפש הסרחן – נוכל לספר לכם שמדובר בחרק קטן מאוד שהריח שהוא מפיץ יכול להיות עמוק ומסריח מאוד. חרק כזה שגודלו אינו עולה על שבעה מילימטרים, לא רק שעוקץ ומציק, אלא שהוא גם מעיק בכך שהוא מפזר חומר מסריח שמטרתו להרחיק ממנו טורפים ולהגן עליו. באמצעות הריח שהפשפש מפריש יכול המזיק ילהגן על עצמו ועל המחייה שלו, ובכך לשגשג בסביבה חמימה, לחה וביתית.

חשוב לדעת כי מדובר באחד הזנים הנפוצים שיש מתוך אלפי זנים של פשפשים! פשפש סרחן נפוץ בקלות ומתרבה בקלות בזמן שהוא מסתתר בין מגוון רחב של חפצים, החל מרביצה על מזרנים, או על רצפות, והוא גם יכול להתחבא או לצוץ מתוך סדקים בקירות ואף אפילו פשפשים יכולים להסתתר בבגדים שלנו .

למדריכים המלאים שלנו לגבי – הדברת פשפשים לפי מקום

מה ההבדל בין פשפש המיטה לפשפש סרחן והאם הם אותו הדבר?

  • פשפש המיטה אינו מפיץ ריח רע בדרך כלל.
  • פשפש סרחן גדול יותר מפשפש המיטה.
  • פשפש המיטה נמצא בין כלי מיטה, מצעים, שמיכות ומזרנים, בזמן שהסרחן יכול להימצא בכול מקום אחר, אפילו במרפסת.
  • הדברת מזיקים יכולה להיות שונה כאשר רוצים להפטר מפשפשים.

איך יודעים שמשהו פה מסריח?

בתחילה חשוב לדעת שכאשר פשפש נמצא בבית שלנו,בבית העסק שלנו אנו נזהה אותו כמעט תמיד בשל העקיצות שיופיעו על גופנו. גם גירודים באמצע הלילה, חוסר נוחות לפני השינה, ריח רע במרחב המחייה, או חיות בית מתגרדות יכולות להיות סימן לכך שיש בבית פשפשים.

בכל מקרה הפשפש סרחן ישאיר ריח רע בין המצעים על הכריות ואפילו טיפות של דם במידה והוא ניזון מדמם של אנשים ובעלי החיים שיש במרחב.

טיפול בפשפש הסרחן – זה מה שצריך לעשות!

אז מה עושים במידה ויש לכם פשפשים בבית? בתחילה חשוב לדעת שאין זה משנה אם יש לכם בבית את פשפש המיטה או פשפש סרחן או כל חרק אחר, מה שחשוב הוא להיפטר ממנו כמה שיותר מהר. יש לדעת האם הוא התרבה והאם השאיר כינים בבית. פשפשים מתרבים מהר מאוד והם עושים זאת בזמן של 70 יום שהיא תוחלת החיים הממוצעת של חרקים מסוג זה.

במידה ולא תזמינו מדביר מקצועי, יתכן ותהיה התרבות של פשפשים, אלא אם הצלחתם להדביר אותם באופן יעיל והצלחתם להבין בדיוק איפה הם נמצאים.

היכן פשפש סרחן יכולים לחיות?

החרקים הקטנים האלו והבלתי נראים, יכולים להיכנס לסדקים בין קירות, הם אוהבים להתחבא בין מצעים, נמצאים על מזרונים או על כלי מיטה, והם חיים בין ארונות ובכל מקום אחר בו הם בוחרים לגור ולהתנחל. על מנת לזהות אותם מומלץ לבחור מדביר מקצועי שיוכל לעזור לכם, גם להבין מה יש לכם בבית וגם לסייע לכם במיגון הבית נגד חרקים.

 

חשוב לדעת!

פשפש יכול לחיות בכל מיני תנאים, החל מתנאי קור  קיצוניים עד חום קיצוני. לכן הוא יכול לשרוד גם בקיץ וגם בחורף.

מדוע חשוב להדביר פשפש סרחן?

כדי להבין יותר על סוגים של פשפשים וכדי לדעת מה בדיוק נמצא במרחב שלכם – מומלץ להתייעץ עם מדביר מקצועי. הייעוץ יעזור לכם לדעת יותר על המזיק והרגליו, ויסייע לכם להבין כיצד מתמודדים מולו כשהוא נמצא במרחב. באמצעות מדביר מקצועי – החיים יהיו הרבה יותר קלים ונוחים.

לסיכום

כיום יותר מתמיד, דרושה הדברת מזיקים בכל מקום בו אתם נמצאים, בעיקר עם החום, הלחות ומזג האוויר החם של האקלים הים תיכוני. אם אתם רוצים לבצע הרחקת מזיקים על הצד הטוב ביותר – חשוב לבחור מדביר מקצועי. בזמן הבחירה, יש שים לב שהוא יכול לתת לכם מענה לכל בעיה, ולטהר את המקום בו אתם גרים או עובדים, באמצעות הדברה פשפשים מקצועית על ידי מדביר מקצועי. כך תוכלו לחיות ללא מזיקים במרחב נעים ונקי כמו שאתם אמורים לחיות.

 

קצת על החברה שלנו ועל כותב המדריך הזה:

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

המרכז להדברת פשפש המיטה כולל צוות של מדבירים ותיקים ובעל ניסיון רב בענף ההדברה. אנחנו הקמנו את החברה במטרה אחת – לספק לקהל הלקוחות שלנו שירותי הדברה איכותיים ומקצועיים לחיסול פשפשים אחת לתמיד. אנו מספקים את כל סוגי ההדברות הדברה ירוקה וטבעית, הדברה כימית הדברה בקיטור כאשר המטרה העיקרית שלנו היא תוצאות אמיתיות בשטח.
ענף ההדברות זה עולם ומלואו אצלנו שירות אישי הוא מעל הכל!

שאלות נפוצות

כדי לבצע מניעה, יש להזמין מדביר מקצועי לביצוע הדברה שנתית או דו שנתית לפי הצורך. הזמרת מדביר מקצועי תמנע מלכתחילה כניסה של מזיקים לאזור בו אתם חיים, ותוכל לסייע לכם לעבור את כל ימות השנה ללא חרקים.
פשפש סרחן טיפה יותר גדול מפשפש המיטה ” הרגיל” גודלו נע בין 1.5 ל16 מילימטר. צבע הגוף שלו הוא בין שחור לחום אדמדם וגבו מעוטר בעיטורים לבנים מבריקים הוא בעל מחושים דקים,
פשפש סרחן נקרא פשפש סרחן בגלל הריח הרע אותו מפיץ לכל מקום אליו הוא מגיע, ולכן גם הוא מאפשר גלוי יותר מהיר שלו במקרה ויש חשש לפשפשים בבית או בבית העסק, בעקבות ריחו הלא נעים זכה לשמו: פשפש סרחן!
תוכן עניינים

מדריכים נוספים שעשויים לעניין אותכם:

פשפשים על כלבים
בלוג

פשפשים על כלבים

אומרים שחברו הטוב ביותר של האדם הוא הכלב, מה עושים כאשר יש לחבר הכי טוב שלנו – הכלב שלנו פשפשים? טפילים על בעלי חיים זה

קרא עוד »
בלוג

פשפשים בבית

הורים עם ילדים בוודאי מכירים את הספר “פשפש מתלבש”, סיפור חביב לילדים על פשפש שבמשך כל היום מתלבט מה ללבוש עד שלבסוף כל היום שלו

קרא עוד »
פשפש שחור קטן
בלוג

פשפשים שחורים קטנים

העולם מסביבנו מלא בחרקים וזוחלים מסוגים שונים, קטנים וגדולים, בצבעים שונים, חלקם יכולים להכאיב לנו (עקיצות), חלק מסוכנים לנו (זיהום, העברת מחלות) וחלק מהם כלל

קרא עוד »
מדביר פשפשים
בלוג

מדביר פשפש המיטה

אם כבר עברתם את שלב הזיהוי ואתם בטוחים שמדובר בפשפש המיטה?, אם ניסתם באמצעים מקומיים להחזיר מלחמה כנגד הפשפשים, אך לא הצלחתם?, אז הגיע הזמן

קרא עוד »
ההדברת פשפשים
בלוג

הדברת פשפשים

הדברה היא פעולה שמקושרת בהכחדה או הרחקה של חרקים וזוחלים שפוגעים, באיכות החיים, ברכוש, בגידוליים חקלאיים, במזון ובגופם של בני האדם ושל בעלי חיים. בחמישים

קרא עוד »
השאירו פרטים ומדביר מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
שתפו אותנו ברשתות החברתיות
לקוחות ממליצים
מידע נוסף