אילו סוגי פשפשים קיימים בישראל

בישראל יש אנשים חמים, כך כולם אומרים. יש בה שמחה ואושר, מקומות יפים לראות ונופים מהממים! אבל במדינה הקטנה שלנו יש אנשים מכול הסוגים, כמו גם פשפשים מכול הסוגים. בגלל החופים, האגמים והשדות, בשל מבנים מסוגים שונים,  כבישים מהירים, ואדיות ועמקים, ואפילו אגמים – תוכלו למצוא בישראל סוגים שונים של מזיקים, ביניהם פשפשים.

עם כל הטוב שיש בארץ הקטנה שלנו, מגיע גם קצת סבל. זה קורה כשיש לנו מזיקים אשר פולשים למרחב המחייה שלנו או למקום העבודה. נחשים ועקרבים, עכברים ותיקנים, פשפשים וקרציות – כולם חלק מהחיים שיש במדינה החמה הזאת, שכמעט אין בה חורף.

פשפשים נחשבים למזיקים הנפוצים ביותר בעולם, וגם בישראל. כיום אפשר למצוא אותם בכול מקום, לכן צריך לדעת כיצד להפטר מהם. אז אילו סוגי פשפשים יש בישראל? ומה עושים כדי להרחיק אותם? כל מה שצריך לדעת, במאמר הבא.

צריכים שירותי הדברה ירוקה וארוגנית של כל סוגי הפשפשים בכל מקום בארץ? הגעתם לחברה המקצועית ביותר בתחום!
כל שירותי ההדברה תחת קורת גג אחת -הדברה ירוקה וטבעית, הדברה כימית, הדברה בקיטור, עם המדברים הטובים ביותר ✅
שימוש בציוד איכותי ומתקדם ביותר להדברת כל סוגי הפשפשים הקיימים בארץ ✅
מחירים הוגנים – הנחות מיוחדות ✅
שירות איכותי ומהיר ✅
שירות בכל רחבי הארץ ✅

לשמיעה של כל המאמר לנחות שלכם הקליקו על כפתור ההפעלה.

לפני שנתחיל: בואו נעשה הכרות כללית עם פשפשים

לפני שנמנה סוגי פשפשים שנחשבים מוכרים ונפוצים בישראל, כדאי להכיר את החרקים האלה באופן כללי. פשפשים הם חרקים השייכים לתת סדרת חרקים המונה 50 אלף מינים. בישראל יש כמעט אלף סוגי פשפשים. את הנפוצים ביותר מבניהם, נמנה כאן.

שמו של המדעי של פשפש, הינו:  Heteroptera.שם זה מגיע מלטינית ומשמעותו “כנף שונה”. החרק קיבל את שמו מבני שכנפיו עשויות מקשה אחת ואינו מחולקת לשני חלקים, כמו אצל מרבית החרקים. כנפיים אלה, הפועלות כמקשה אחת, מספקות לחרק מנוחה והגנה לאחר שהוא מעופף ומחפש את מזונו. פשפשים ניזונים מדם של יונקים והם ידועים כטורפים, בזמן שיש כאלה שנחשבים צמחוניים הניזונים מצמחים.

רבים רוצים לדעת איך נראים פשפשים, לכן חשוב להמשיך ולקרוא יותר על סוגים שונים של פשפשים. כדי לדעת אם יש לכם פשפשים, כדאי להבין איך הם נראים ואיזה סוגים של פשפשים קיימים בישראל.

אילו סוגי פשפשים קיימים בישראל

הנה כמה סוגי פשפשים שנחשבים הנפוצים ביותר בישראל:

פשפש המיטה – אחד הפשפשים הנפוצים בארצות הים התיכון. פשפש המיטה הוא חרק קטן מאוד שגודלו נע בין חמישה עד שישה מילימטרים בלבד. מדובר בחרק בעל כנפיים שקופות, צבעו כהה, וגופו זעיר. בשל היות הפשפש קטן מאוד, יהיה קשה לזהות אותו.

מה שיעזור לכם להבין אם יש לכם פשפשים, זה גוף מגרד, עקיצות על העור, עקצוצים וחוסר נחות בזמן שאתם ישנים. פשפשים תוקפים בני אדם בעיקר בשעות הלילה, ויש סימנים נוספים שיעזרו לכם לזהות את פשפש המיטה, כמו דם שעלול להופיע על סדינים ומצעים, ואפילו שאריות של ביצי פשפשים על חפצים.

אם אתם רוצים לדעת מה ההבדל בין פשפש לבין פשפש המיטה, חשוב שתדעו כי ההבדל מגיע לידי ביטוי בעיקר במיקום של הפשפש. פשפש המיטה נמשך לחפצים כמו מזרנים, כלי מיטה, מצעים וארונות. פשפש “רגיל” יכול להופיע במקומות אחרים. בין היתר פשפש המיטה פועל בעיקר בשעות הלילה.

פשפש סרחן – פשפש זה נחשב גדול יחסית, בעל גוף עגול ושריון קשה. היצור המכונף  נקרא “פשפש סרחן” מפני שהוא מפיץ ריח רע בסביבה בה הוא נמצא. מטרת הריח הינה להגן על הפשפש מפני טורפים. מדובר בפשפש גדול יחסית שיכול להגיע עד לגודל של חצי סנטימטר וניתן למצוא אותו במרחבים חיצוניים כמו מרפסות, גינות וחצרות. פשפש סרחן אוהב לשהות בחצר הבית וגם בתוך מבנים מסוגים שונים.

אנתוקוריים – פשפשים קטנטנים שגודלם מגיע עד 5 מילימטרים. פשפשים אנתוקוריים ניזונים מכנימות ויש מהם 30 זנים, רק בישראל. לעיתים משתמשים בפשפש הזה בחקלאות כדי להדביר כנימות ולהגן על גידולים. אנתוקוריים הינם בצבע אדום וכמעט אינם נראים לעין.

רכנפיים – רכפניים הם פשפשים נפוצים בישראל ומונים כ300 סוגים. מדובר בחרקים גדולים יחסית וצבעוניים. סוג זה של מזיקים יכול להגיע לגודל של 12 מילימטרים. פשפשים כאלה מזיקים לצמחייה וניזונים בעיקר מצמחים.

טורפניתיים – זן גדול יחסית של פשפשים שיכולים להגיע לגודל של עד 40 מילימטרים! מדובר בזן טורף וארסי שעקיצתו עלולה לגרום לכאב, ממש כמו עקיצה של דבורה. פשפשים כאלה חשוב לזהות כמה שיותר מהר ולהדביר בצורה יסודית.

פשפשיתיים – מדובר בחרקים המונים כמעט 50 מינים בישראל. מדובר בחרקים כמעט שקופים והם נחשבים מזיקים במיוחד לצמחייה. המזיקים נמצאים בגינות ירק, בשטחי חקלאות וליד מקורות מים. במקומות אלה הם ניזונים במהירות ויכולים לחיות כ 70 ימים.

פשפשים יפואיים – פשפשים קטנים במיוחד שגודלם אינו עולה על 3 מילימטרים. מדובר במזיקים אשר שוהים בדרך כלל הארצות הים התיכון ומגיעים מנהר הנילוס. סוג של חרק יהיה נפוץ בערים שיש בהן ים.

עַקְרַבָּנִיִּים – משפחה של פשפשי מים נפוצים מאד. מדובר ב 4 מינים של פשפשים הנמצאים בישראל וידועים כפשפשים טורפים. המראה שלהם מזכיר מעט עקרב והחדק שלהם נראה כמו עוקץ. בעולם תמצאו יותר מ200 מינים מסוג זה של חרק טורף כזה.

רצי נחלים – כן זהו שמם, ויש לכך סיבה: פשפשים רצי נחלים מחפשים את מזונם על פני המים. הם קטנים במיוחד וגודלם יכול להגיע רק עד 6 מילימטרים. פשפשים אלה מצויים ליד חופים, נחלים, אגמים ונהרות ויכולים להופיע גם בבריכה הביתית שלכם.

לא לדאוג, יש מספיק לכולם…

בנוסף לפשפשים שמינינו – בישראל  קיימים עוד מגוון רחב של זנים בכל מיני צורות וצבעים. יש פשפשים שקופים, דביקים, כהים, יש אלה עם כנפיים שקופות, או כאלה שכנפיהם נראות כמו תחרה. יש פשפשים גדולים או קטנים, טורפים או צמחונים. בכל מקרה חשוב לזהות אותם ולבדוק אם יש סימנים שהחרק הזה נמצא באזור שלכם. במידה וקיים חשד, מומלץ מאד לקרוא למדביר פשפשים מקצועי.

לסיכום

בישראל יש לא מעט זנים של פשפשים. רק בישראל יש 700 זנים מתוכם רבים שציינו. כדי להימנע מפשפשים חשוב להזמין הדברה מקצועית ולבחור את סוג ההדברה המתאים לצרכים שלכם. בנוסף לכך, מומלץ למגן את החלל בו אתם נמצאים נגד מזיקים, כמו באמצעות ניקיון יסודי, התקנת רשתות ושתילת צמחים דוחי חרקים באדניות. באמצעות המומחים בהדברה והרחקת מזיקים – ניתן לבצע את ההדברה על הצד הטוב ביותר, ולהנות כבר עכשיו ממרחב מחייה או מקום עבודה נקי ממזיקים, מכול המינים והסוגים.

למדריך המלא – לכל סוגי ההדברות והחומרים כנגד הפשפשים

קצת על החברה שלנו ועל כותב המדריך הזה:

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

המרכז להדברת פשפש המיטה כולל צוות של מדבירים ותיקים ובעל ניסיון רב בענף ההדברה. אנחנו הקמנו את החברה במטרה אחת – לספק לקהל הלקוחות שלנו שירותי הדברה איכותיים ומקצועיים לחיסול פשפשים אחת לתמיד. אנו מספקים את כל סוגי ההדברות הדברה ירוקה וטבעית, הדברה כימית הדברה בקיטור כאשר המטרה העיקרית שלנו היא תוצאות אמיתיות בשטח.
ענף ההדברות זה עולם ומלואו אצלנו שירות אישי הוא מעל הכל!

שאלות נפוצות

פשפשים יכולים לחיות במים מתוקים, או מלוחים, הם שורדים מתחת לאדמה או בתנאי חום גבוהים, ויכולים להתקיים גם בשלג ובקור קיצוני. לכן רבים ירצו לשכור מדביר פשפשים מקצועי כדי להפטר מהמזיקים האלה, בכול מקום שהם קיימים.
כיום אפשר למצוא הדברה ירוקה אורגנית, יש הדברה כימית או הדברה ביולוגית ואתם יכולים לבקש מהמדביר לבצע את ההדברה בצורה הנכונה לכם. מדביר מקצועי יוכל לזהות את הפשפש המצוי במרחב שלכם. הוא יוכל להסביר לכם מה ההבדל בין פשפש לבין פשפש המיטה, כמו גם לבצע הדברה יסודית במרחב המחייה או בעבודה ובכול מקום אחר.
שירותים של חברת הדברה או מדביר פשפשים מקצועי יעלה כ 500 שקלים בממוצע לדירת שני חדרים. כדאי לשים לב למחירון הדברת פשפשים ולדעת איך נראים פשפשים לפני שאתם קוראים למדביר. בנוסף לכך, כדאי לבדוק כמה יעלה לכם שירות כזה וכיצד אפשר לפעול על מנת למנוע כניסת פשפשים בעתיד.
תוכן עניינים

מדריכים נוספים שעשויים לעניין אותכם:

ההדברת פשפשים
בלוג

הדברת פשפשים

הדברה היא פעולה שמקושרת בהכחדה או הרחקה של חרקים וזוחלים שפוגעים, באיכות החיים, ברכוש, בגידוליים חקלאיים, במזון ובגופם של בני האדם ושל בעלי חיים. בחמישים

קרא עוד »
איך נראה פשפש המיטה?
בלוג

איך נראה פשפש המיטה?

פשפשים הם לא רק חרקים שמציקים לבעלי חיים, אלא ממש גם לבני האדם. פשפש המיטה הוא סוג של פשפש, שהתזונה שלו נובעת ממציצת דמם של

קרא עוד »
בלוג

פשפשים בבית

הורים עם ילדים בוודאי מכירים את הספר “פשפש מתלבש”, סיפור חביב לילדים על פשפש שבמשך כל היום מתלבט מה ללבוש עד שלבסוף כל היום שלו

קרא עוד »
השאירו פרטים ומדביר מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
שתפו אותנו ברשתות החברתיות
לקוחות ממליצים
מידע נוסף