ביצי פשפשים – כל מה שחשוב לדעת!

פשפשים הם מכה של ממש! הם עוקצים את מי שנמצא בבית או במקום אחר ומורידים את איכות החיים. הם גם מזיקים לחקלאות ומטרידים בעלי חיים. כשהם נמצאים במיטה שלכם או במרחב בו אתם עובדים, נחים, ישנים או חיים – איכות החיים שלכם תרד משמעותית, בעיקר בגלל העקיצות אותן תרגישו בדרך כלל, וגם בגלל פצעונים שיופיעו על הגוף ויגרדו מאד.

במידה ולא מבצעים הדברת פשפשים באופן קבוע, או אם התגלו מזיקים כאלה במרחב – הפשפשים יטילו ביצים שיהפכו לזחלים, ומשם יגדלו לחרקים מכונפים. ביצים של פשפש המיטה למשל, יובילו להתרבות מסיבית של מזיקים כאלה במרחב: מה שיגרום לסבל רב. לכן יש להדביר פשפשים.

צריכים שירותי הדברה ירוקה וטבעית של פשפשי המיטה וביצי פשפשים בכל מקום בארץ? הגעתם לחברה המקצועית ביותר בתחום!
כל שירותי ההדברה תחת חברה אחת עם המדבירים המקצועיים ביותר ✅
שימוש בחומרי הדברה ירוקים וטבעיים בהתאם לבחירת הלקוח✅
מחירים הוגנים – הנחות מיוחדות בהתאם לגודל החלל ✅
שירות איכותי ומהיר לכל חלקי העיר רעננה עם המדבירים המומחים שלנו!
שירות איכותי ומהיר ✅
שירות בכל רחבי הארץ ✅

לשמיעה של כל המאמר לנחות שלכם הקליקו על כפתור ההפעלה.

הדברה מקצועית – חשוב לבצע בכול שנה!

מדביר מקצועי הוא איש מקצוע אשר יוכל לבצע הדברה יסודית וממוקדת, תוך שהוא מבצע כמה פעולות כמו: גילוי ביצי פשפשים, זיהוי קנים של פשפשים, המדביר יבין מהיכן המזיקים מגיעים, ולבסוף יבצע הדברה יסודית על מנת לחסל מזיקים ולהרחיק אותם מן המרחב שלכם. בחרו מדביר פשפשים מקצועי בלבד, שיוכל לבצע הדברה בטוחה ללא סכנה להרעלה של בני אדם או חיות מחמד.

אבל איך נראים ביצים של פשפשים? 

ביצי פשפש המיטה אינן גדולות, אבל לא צריך ציוד מיוחד כדי לזהות אותן. ביצי פשפש המיטה, הן ביצים אליפטיות מוארכות אשר דומות מעט לגרגרי אורז זעירים. בקצה הקדמי של הביצה יש פתח ממנו יוצא פשפש המיטה כאשר הוא הופך לזחל. אם הביצה כבר בקעה, ייתכן שיהיה פתח בקצה אחד של האליפסה.

במידה וביצת הפשפש חיה יותר מ-5 ימים, אפשר לשים לב לנקודה חומה-אדמדמת זעירה. ביצים קטנות במיוחד כדאי לזהות באמצעות מיקרוסקופ או ציוד מקצועי. אם תראו אותן במרחב, תוכלו למצוא סימן מוקדם להמצאות פשפשים. עם זאת, לא תמיד קל להבין איך נראות ביצים של פשפשים. מדביר מקצועי וגם רשת האינטרנט יכולים להציג לכם תמונות שיעזרו לכם להבין איך נראים ביצים של פשפשים.

ביצי פשפשים

 

מה הגודל של ביצי פשפשים?

גודל ביצים של פשפש המיטה, נמדד כמילימטר אחד בלבד. מדובר על ראש סיכה. למרות שהן קטנות מאוד, ניתן לראות אותן במידה והן נמצאות על המיטה או על מערכות ישיבה. מדביר מקצועי יוכל לאשר כי מדובר במה שחששתם ממנו מכול. מדביר מקצועי יוכל לבדוק אם יש השרצה במקום ולדעת איפה יש כנים של החרק המעיק הזה.

ומה לגבי צבע?

צבען של ביצי פשפש המיטה הוא מעין צהבהב אדמדמם. יש כאלה שיהיו שקופות משום שהן לא בקעו לחלוטין. אם תגעו בהן, תגלו שהן מרגישות כמו נוזל דביק דומה לדבק. הדבק מפוזר על ידי נקבת הפשפש, כדי להגן עליהן. החומר הדביק מגן ושומר עליהן במקומן, כדי שתתקיים בקיעה של ביצים.

לנו בני האדם, אלה לא חדשות טובות בדרך כלל. לכן חשוב לפנות אל שירותי הדברה, בעיקר אם מצאתם ביצי פשפשים במיטה שלכם, או בכול מקום אחר.

האם ביצי פשפש המיטה קשות או רכות?

זה קצת דוחה לתאר את זה, אבל כן כדאי לדעת מה המרקם של הביצים, כדי להבין ולזהות בקיעה של מזיקים במרחב שלכם. ביצי פשפש המיטה רכות למגע וחלקות יחסית. ניתן למעוך אותן או למרוח אותן בקלות. (כבר ציינו שזה איכס?).

מעיכת ביצת פשפש המיטה היא לא בדיוק חוויה נעימה, אבל זו דרך אחת לבדוק אם מה שמצאתם הוא באמת ביצת פשפש המיטה.  ביצים שכבר בקעו, יהיו ריקות מבפנים ועלולות להרגיש יבשות או מקומטות.

כשאתם מזהים את המרקם הספציפי הזה, הדבר החשוב ביותר לעשות הוא לבצע הדברה.  בחרו מדביר מקצועי ומומלץ לביצוע המשימה.

הנה מספר דרכים לחסל פשפשים:

  • הדברת ביצי פשפשים יכולה למנוע התפשטות במרחב – הזמינו מדביר מקצועי שיבצע הדברה ויחסל קנים של פשפשים.
  • נקו את המרחב והשתמשו במברשת קשה טבולה בחומץ ואקונומיקה כדי להשמיד ביצים ופשפשים. עם המברשת כדאי לנקות רצפות מזרנים, רהיטים וארונות. המברשת תעזור לחסל את הביצים.
  • שאבו אבק באופן יסודי. השתמשו בשואב לשאוב מזרנים, ספות, שטיחים ומערכות ישיבה בתוך המבנה ומחוץ לו. השתמשו בשואב בעוצמה גבוהה ובחומרי ניקוי מתאימים לניקוי ספות, רהיטים ומזרנים.
  • השתמשו בחומר נגד פשפשים. כיום בכול חנות לחומרי בניין, יש חומרי הדברה נגד מזיקים שיעזרו לכם להפטר מהבעיה.
  • נקו את המרחב עם מברשת נוקשה. המברשת תפגע בפני הביצים ותשמיד אותן. הבעיה היא שלא תוכלו להגיע לחריצים זעירים ואזורים צרים, עם סוג כזה של מברשת. לכן דרושה הדברה פשפשים מקצועית בקיטור.
  • השתמשו במכונת קיטור כדי לחטא את המבנה. מכונת קיטור תעזור לכם להשתלט על המרחב בצורה טובה ולנקות אותו באמצעות אדים ולחץ מים.
  • חטאו מצעים וכלי מיטה. כדאי לבצע כביסה בהרתחה של מצעים וכלי מיטה. ההרתחה תעזור להפטר ממזיקים מכול הסוגים.
  • נקו את הבית מפסולת. אם יש בבית פסולת כמו מגבות ישנות, מרבצים של בעלי חיים, סמרטוטים מלוכלכים, שקיות ניילון משומשות ועוד – כדאי להשליך את הכול לפח אשפה מרוחק. בין היתר יש לרוקן פחים ולדאוג שלא יהיו מקורות פסולת או מים עומדים גם בבית וגם בחצר או בכניסה.
  • אם הצלחתם להוריד את הביצים עם סמרטוט או מברשת, צאו החוצה והכניסו את הביצים לשקית ניילון אטומה. את השקית יש לזרוק לפח אשפה גדול ומרוחק מהבית.

 

כמה זה יעלה לנו להדביר ביצי פשפשים ופשפשים בכלל?

עלות הדברת פשפשים יכולה לנוע על טווח מחירים של 450 שקלים לדירה קטנה, עד 1000 שקלים ויותר עבור בית פרטי גדול או מבנה ציבורי. בכול מקרה, אפשר תמיד לנסות להפטר ממזיקים באמצעות ריסוס חומרי הדברה בטוחים לשימוש.

אם לא הצלחתם לטפל לבד בפשפשים או לזהות ביצים, תוכלו לסמוך על טיפול מקצועי שיעשה על ידי מדביר פשפשים מיומן. בחרו חברת הדברה טובה, או מדביר מומלץ ותוכלו לשמור על המקום בו אתם חיים, נקי ממזיקים.

קצת על החברה שלנו ועל כותב המדריך הזה:

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

המרכז להדברת פשפש המיטה כולל צוות של מדבירים ותיקים ובעל ניסיון רב בענף ההדברה. אנחנו הקמנו את החברה במטרה אחת – לספק לקהל הלקוחות שלנו שירותי הדברה איכותיים ומקצועיים לחיסול פשפשים אחת לתמיד. אנו מספקים את כל סוגי ההדברות הדברה ירוקה וטבעית, הדברה כימית הדברה בקיטור כאשר המטרה העיקרית שלנו היא תוצאות אמיתיות בשטח.
ענף ההדברות זה עולם ומלואו אצלנו שירות אישי הוא מעל הכל!

שאלות נפוצות

בשל הציפוי דמוי הדבק שנמצאו על הביצים, אותו תיארנו מקודם, ביצי פשפש המיטה ידבקו בדרך כלל למשטחים מסוגים שונים כמו מזרנים, מיטות, ארונות, מערכות ישיבה וכולי. במקומות אלה מבצעים בדרך כלל הדברה.
ביצים של פשפש המיטה צבע שקוף צהוב כזה, במידה והביצים עדיין לא בקעו והפשפשים עדיין לא יצאו מהם הצבע של הביצים יהיה שקוף.
בחירת שירותי הדברה תתבצע באמצעות קבלת המלצות על מדביר טוב או חברת הדברה מקצועית. נסו לבחור בחברה או באיש מקצוע בעל ניסיון שכבר הדביר פשפשים וביצי פשפשים כמו החברה שלנו ”המרכז להדברת פשפש המיטה” .
תוכן עניינים

מדריכים נוספים שעשויים לעניין אותכם:

פשפש שחור קטן
בלוג

פשפשים שחורים קטנים

העולם מסביבנו מלא בחרקים וזוחלים מסוגים שונים, קטנים וגדולים, בצבעים שונים, חלקם יכולים להכאיב לנו (עקיצות), חלק מסוכנים לנו (זיהום, העברת מחלות) וחלק מהם כלל

קרא עוד »
בלוג

פרעושים בבית

בעשורים האחרונים המילה פרעוש מתחברת אצלנו במיוחד לשחקן הכדורגל הפופולארי מסי שזכה לכינוי הפרעוש, הכינוי ניתן לו בגלל גודלו הננסי (בוודאי ביחס לשחקני כדורגל) לצד

קרא עוד »
השאירו פרטים ומדביר מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
שתפו אותנו ברשתות החברתיות
לקוחות ממליצים
מידע נוסף