הדברת פשפשים בבית

עקיצת פשפשים בבית היא מטרד שכמעט בלתי אפשרי לחיות אתו. הפשפשים עוקצים בלילות, מונעים שינת לילה רציפה, מתעוררים עם תחושת גירוד ואדמומיות שבמקרים קיצוניים יכולה להתפתח אלרגיה מסכנת חיים. ואם בבית יש גם ילדים הסבל והקושי הוא בלתי נסבל עבורם.

במידה והחרק בעל המאפיין הערפדי הזה התנחל אצלכם בבית, אין מנוס מלצאת למבצע הדברה מהיר, מקיף, אגרסיבי וללא פשרות כנגדו.

לשמיעה של כל המאמר לנוחות שלכם  לחצו על הכפתור ההפעלה בנגן זה.

סובלים מפשפשים בבית? הגעתם לחברה המקצועית ביותר בתחום!
כל שירותי ההדברה שלנו תחת קורת גג אחת ✅
אנחנו משתמשים בציוד המתקדם ביותר ✅
אנו מציעים מחירים הוגנים ונוחים לכל בית בישראל ✅
אחריות בכתב בסיום כל פעולה ✅
שירות בכל רחבי הארץ ✅
עזרנו כבר לעשרות אלפי לקוחות בכל חלקי הארץ

משימה ראשונה – זיהוי האויב

ישנה נטייה רווחת לבלבל בין פרעושים לפשפשים מכיוון ששניהם חרקים מוצצי דם של בני אדם ובבתים. יש כאלו הנוטים לחשוב שמדובר באותו חרק, אך לא כך הוא. לא רק שמדובר בשני חרקים שונים מבחינת מאפיינים אלא גם מבחינת סוג ההדברה הנדרשת. לכן, קודם יש לוודא כי אתם מתמודדים עם  פשפש.

תוכלו לזהות אותי כי :

 • יש לי גוף דמוי ביצה אך הוא שטוח ופחוס.
 • במצב הבוגר שלי אני בצבע שחור- אדום
 • יש לי חצאי כנפים קטנות אך אינני יכול לעוף
 • אני משאיר אחרי סימנים דם וצואה על סדינים ומזרונים
 • אני עוקץ במקבץ של 3-8 עקיצות באותו מקום (אפילו מנסה לעשות את זה בקו ישר)
 • אני עוקץ (אוכל) רק בלילה, ובמיוחד בחלק האחרון של הלילה. לאחר מכן אני נח כמה ימים
 • אני מתחבא במקומות מוסתרים וחשוכים כמו, לוחות עץ, בתוך פינות של מזרונים, קפלי בגדים, מסגרות של תמונות, שקעי חשמל ואפילו בכריכות ספרים.
 • הביצים שפשפשת מטילה הן בצבע לבן-סגלגל

הדברת פשפשים בבית

משימה שנייה – בחירת מדביר

הפשפש הוא חרק בעל עמידות מיוחדת שהתחזקה לאורך השנים ולכן פעולות הדברה ברמה מקומית מבוססות חומרים שנרכשו בחנויות או חומרים הדברה בסגנון תרופות סבתא לא באמת מדבירים אותו (ראו בהמשך). לביצי הפשפש עמידות גבוהה והן יכולות לבקוע גם לאחר כמה חודשים וגם הפשפש בצורתו הבוגרת יחסית עמיד.

בתהליך בחירת המדביר מומלץ לכלול את שלושת הדברים הבאים :

 • מדביר מקצועי (עם רישיון ממשרד הגנת הסביבה) בעל ניסיון בהדברת פשפשים.
 • בקשו אפשרות ליצור קשר עם לקוחות שיכולים לשתף על החוויה, הטיפול ומידת ההצלחה שעשה עבורם בבעיית פשפשים.
 • בררו מראש האם ההדברה כוללת טיפול משלים לאחר כמה שבועות? וגם, מהו משך זמן ומה כוללת האחריות שנותן על ההדברה?.

משימה שלישית – פעולות משלימות במקביל להדברה המקצועית

 • הוצאה החוצה של כל התכולה מהחדרים הנגועים למקום פתוח (ביגוד, קופסאות, משחקים, ספרים, מצעים – השאירו בחדר רק ריהוט). בצעו שאיבה יסודית (עם שואב אבק עוצמתי) של כל התכולה שהוצאתם, כולל הביגוד, בדים, וילונות, מצעים.
 • את מה שניתן לכבס, כבסו בחום של כ -70 מעלות, אפילו פעמיים, 60-70 מעלות היא הטמפרטורה בה פשפשים מתים ואינם שורדים.
 • ישנה אפשרות להכניס את הביגוד ותכולה נוספת לשקית אטומה לגמרי שלא נכנס אליה חמצן ולהשאירה בשמש לכמה ימים.

פעולת ההדברה על ידי המדביר

 1. חשיפת מוקמות מסתור של הפשפשים
 2. שאיבה בעוצמה בכל מקומות מסתור אפשריים בחדר
 3. שימוש באדי קיטור חמים לשטיפה של אותן מקומות והריהוט
 4. ריסוס / פיזור חומרי הדברה בחלק ממוקמות מסתור ועל הרצפה.

עוד בנושא – הדברת פשפשים

מחירון שירותי הדברת פשפש המיטה לבית פרטי

הדברת פשפשים היא אחת מפעולות ההדברה המורכבות ביותר ולכן גם העלות שלה יחסית גבוהה. במרבית הפעמים המדביר יגיעה פעם נוספת לאחר כמה ימים-שבועות לבצע טיפול נוסף, למקרה שכמה פשפשים נותרו והחלו להתרבות מחדש.

ניתן למצוא מחירון הדברה כמעט בכל אתר של מדביר וגם כאן.

עיקרון תמחור הדברת פשפשים מבוסס על מחיר הדברה לחדר. כאשר מחיר זה מושפע מגודל החדר וכמות הרהיטים והחפצים בחדר המצריכים בדיקה וטיפול. ככל שמדובר ביותר חדרים או בבית כולו המחיר יהיה גבוה יותר אך יכלול הנחה.

מחיר ממוצע לחדר יכול לנוע בין 800 ₪ ל – 1200 ₪, ומחיר לדירה בת 3-4 חדרים יכול להגיע לעד 2600 ₪ (תלוי בגודל).

תהליך ההתרבות של הפשפשים

נקבת הפשפש מטילה כ- 10 עד 15 ביצים בכל הטלה ובמהלך חייה בסך הכל צפויה להטיל כ – 300 ביצים (הנקבה חייה פחות מהזכר משום שכל הזדווגות מקצרת את חייה). הביצים בוקעות כ 5-6 לאחר הטלתם, מרגע הבקיעה מתחיל הפשפש הנולד לעבור את שלב הנימפה הכולל חמישה חלקים, כאשר כל שלב נמשך 5 ימים במהלכו הנימפה חייב למצוץ דם בכדי להתפתח לשלב הבא.

לסיכומו של דבר,  בפרק זמן של כחודש ימים מאז ההטלה, יצטרפו כ-12 פשפשים בממוצע לחמולה המשפחתית. בהנחה שיש כמה וכמה נקבות מדובר בקצב גדילה משמעותי. לכן ככל שמתמהמהים בביצוע טיפול ההדברה המושבה תגדל ותתפזר בעוד ועוד מקומות בחדר ובבית.

אילו סוגי פשפשים קיימים?

ספות, מזרונים, מיטות והפשפש שביניהם

פשפשים אוהבים בני אדם, למעשה זוהי המסעדה האהובה עליהם לכן הם יסתתרו במקומות קרובים למקומות בהם נמצאים בני אדם במצב ללא תנועה כמו, ספות, מזרונים ומיטות. מקומות אלו נוחים מאד לפשפשים מכיוון שאז  מרחק בינם לבין מסעדת האדם קצר. למרות שקצב ההליכה של פשפש הוא כמטר בדקה הוא מעדיף ללכת כמה שפחות במיוחד בחזרה למסתור לאחר ארוחה דשנה.

המקומות העיקריים שיש לחפש בהם אחר פשפשים הוא בלוחות של הספה, בתוך קפלים של כריות, בין הבד למילוי הפנימי, בחלק הפנימי של רוכסני מצעים ושמיכות ובמזרון עצמו.

תרופות סבתא להדברה של פשפשים

נאמר מראש, שיטות אלו יכולות לצמצם את כמות הפשפשים, אולי אף להאט את ההתרבות שלהם, אך הן אינן נותנת פתרון מלא המעלים את הפשפשים.

 • חומץ – נוזל הפלא, מתבלים אתו סלטים, מנקים אתו סירים ותנורים וגם מדבירים פשפשים. התזה של חומץ על מקומות מסתור ומרבץ של פשפשים פוגעים בהם ככל הנראה בתהליך הנימפה שלהם, אך כמעט ולא בפשפשים בוגרים ולא בביצים.
 • שמנים אתרים – אלו שמנים המכינים מתמציות צמחים והם המקור לריחם החזק של פרחים. מריחת שמן אתרי, במיוחד שמן עץ התה, אמנם אינם הורגים פשפשים אך הם מרחיקים אותם מהמקומות בהם השמנים נמרחו. אפשר למרוח שמן אתרי על רהיטים לאחר פעולת ההדברה ולא כפעולת הדברה בפני עצמה.
 • סודה לשתייה – חברתו לניקיון של החומץ, ערבוב סודה לשתייה עם מים וריסוס התרכובת על מקומות שונים תוביל להתפזרות של הפשפשים אך לא לחיסולם.

לסיכום

זיהיתם אצלכם בבית או בדירה את פשפש המיטה בהתאם לסימנים בתחילת המאמר?, בלי להשתהות התחילו את תהליך ההדברה.

עיכוב בתהליך יוביל להתפשטות של הפשפשים מחדר השינה (מקום שהות ראשון) לחדרים נוספים ואז גם החוויה בבית תהיה הרבה פחות נעימה והדברה תעלה הרבה יותר (מחיר נקבע לפי חדרי וגדול). וכמובן, ככל שתגיבו יותר מהר כך גם הסיכוי להצלחת הטיפול ההדברתי יהיה גובה יותר.

קצת על החברה שלנו ועל כותב המדריך הזה:

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

המרכז להדברת פשפש המיטה כולל צוות של מדבירים ותיקים ובעל ניסיון רב בענף ההדברה. אנחנו הקמנו את החברה במטרה אחת – לספק לקהל הלקוחות שלנו שירותי הדברה איכותיים ומקצועיים לחיסול פשפשים אחת לתמיד. אנו מספקים את כל סוגי ההדברות הדברה ירוקה וטבעית, הדברה כימית הדברה בקיטור כאשר המטרה העיקרית שלנו היא תוצאות אמיתיות בשטח.
ענף ההדברות זה עולם ומלואו אצלנו שירות אישי הוא מעל הכל!

שאלות נפוצות

באופן עקרוני ומעשי לא ניתן לשהות בבית במהלך ביצוע הדברה של פשפשים. החדרים המטופלים צריכים להיות ריקים מתכולה קלה ומאנשים. המדביר משתמש בקיטור אדים חם שעלול לייצור כוויה במגע עם עור אדם ובהמשך מפזר חומר כימי שגם הוא אסור במגע עם בני אדם. הנחיות מדויקות תקבלו מהמדביר, אולם, ברמה הכללית מומלץ כי ביום ההדברה כלל בני המשפחה ימצאו מקום חלופי לישון בו ייתכן אף ליותר מ 24 שעות. (מרבית חומרי ההדברה המשמשים לקטילת פשפשים משפיעים לפרק זמן של 12-24 שעות, אך טוב לקחת פרק זמן נוסף ליתר ביטחון). כלל זה חל כמובן גם על חיות מחמד הנמצאות עימכם בבית, לא להשאיר אותם בבית המודבר.
מדובר בסוג של שקית פלסטיק אטומה אליה מכניסים את התכולה הנגועה בפשפשים, מזרימים לשקית פחמן דו חמצני ומשאירים סגור כמה ימים. מדובר בשיטת הדברה מבוססת על אנוקסיה, היעדר חמצן. שיטה זו נמצאת בשימוש גם להדברה וטיפול בחרקים אחרים (כולל כאלו שחדרו לתוך מזון), הרעיון מאחורי השיטה מבוסס על הוצאת החמצן המשמש לנשימה גם לחרקים וכך להוביל להיחנקותם.
לפשפש יש יכולת לזהות בן אדם ממרחק של 2-3 מטר באמצעות מחושיו וכן יש לו יכולת לזהות ריח של פחמן דו חמצני. פשפשים, בשונה מפרעושים, נמנעים מלעקוץ בני אדם שזזים מחשש שהם יזוהו ויפגעו. יתרה מכך, בעת סכנה הפשפש מפריש על עצמו ועל סביבתו פורומון מיוחד שמזהיר פשפשים אחרים מסכנה ובמקביל הופך אותו לפחות טעים לחרקים טורפים שמסביבו. הידעתם? בארצות הברית מאמנים כלבים להריח את ריח ההפרשות של הפשפש ובדרך זו לזהות אותו.
תוכן עניינים

מדריכים נוספים שעשויים לעניין אותכם:

הדברת פשפש המיטה בבגדים
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה בבגדים

אחד המזיקים הקשים ביותר לטיפול הוא פשפש המיטה. הפשפש קטן, כמעט בלתי ניתן לראיה בעין אנושית, וקשה מאד להיפטר ממנו. הפשפשים נמצאים בכל מקום –

קרא עוד »
הדברת פשפש המיטה בחדר
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה בחדר

מתגרדים כשאתם בחדר ולא יודעים למה? חושדים שיש לכם פשפשים בחדר השינה או הילדים? הזמינו עכשיו את המומחים של המרכז להדברת פשפש המיטה ואנו נבוא

קרא עוד »
הדברת פשפש המיטה במזרון
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה במזרון

אם יש מקום שפשפשים אוהבים זה המזרון בחדר השינה. שילוב של לחות, חום, חושך ורקמה אנושית מאפשרים לפשפש לשגשג. אל תמתינו עוד יום אחד עם

קרא עוד »
הדברת פשפשים ברכב
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה ברכב

אחד המזיקים שהכי קשה להיפטר מהם אלו הפשפשים. השם פשפש המיטה יכול להטעות, זאת משום שהפשפשים יכולים להימצא במקומות נוספים. מקום נפוץ אליו מגיעים הפשפשים

קרא עוד »
הדברת פשפש המיטה בשקעי חשמל
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה בשקעי חשמל

פשפשים אוהבים מקומות חשוכים ומוסתרים, הם נוהגים להתרבות באזורים אלו ולאחר מכן מתפשטים למקומות כמו המיטה, הספה או על חיות המחמד שלכם בחיפושם אחר גוף

קרא עוד »
הדברת פשפש המיטה בספה
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה בספה

יושבים בסלון הבית ומרגישים שאתם מתגרדים? אתם לא יודעים למה יש לכם סימנים אדומים אחרי ישיבה בסלון? אולי יש לכם פשפשים בספה. זה הזמן לקרוא

קרא עוד »
השאירו פרטים ומדביר מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
שתפו אותנו ברשתות החברתיות
לקוחות ממליצים
מידע נוסף