הדברת פשפשים

הדברה היא פעולה שמקושרת בהכחדה או הרחקה של חרקים וזוחלים שפוגעים, באיכות החיים, ברכוש, בגידוליים חקלאיים, במזון ובגופם של בני האדם ושל בעלי חיים.

בחמישים השנים האחרונות הדברה עברה שינויים רבים, שכללו מעבר משימוש בחומרים כימיים בעלי רמת סיכון גבוה לבני אדם ולבעלי חיים ובכלל לסביבה, למעבר לשימוש בחומרים ברמת סיכון נמוכה יותר לבני אדם ושהפגיעה שלהם בסביבה גם היא נמוכה יותר.

בנוסף לתחום ההדברה נכנסו ושולבו לצד השיטות הישנות, שיטות חדשניות של הדברה כמו הדברה טבעית (אורגנית), הדברה ביולוגית, יחד עם שימוש במכשירי קיטור לאדים, שואבים, שקיות הדברה בשיטת האנוקסיה (חוסר חמצן) ועוד.

החרק הבעייתי ביותר להדברה בוודאי מאלו הנמצאים בבית וממררים את חייהם של הדיירים הוא הפשפש, הידוע בכינוי “פשפש המיטה”, באנגלית נקרא “bed bag“.

לשמיעה של כל המאמר לנוחות שלכם  לחצו על הכפתור ההפעלה בנגן זה.

 

צריכים שירותי הדברת פשפשים? גם אתם מוטרדים ולא יודעים מה לעשות? הגעתם ל למקצוענים בתחום!
השירות שלנו נמצא תחת קורת גג אחת✅
אנו משתמשים בציוד המתקדם ביותר ✅
אצלנו המחירים הוגנים ונוחים לכל כיס ✅
אחריות בכתב בסיום כל פעולה ✅
שירות בכל רחבי הארץ ✅
עזרנו כבר לעשרות אלפי לקוחות בכל חלקי הארץ

סוגי ההדברות השכיחות בשימוש כיום (בתוך מבנים ובשטחים פתוחים)

הדברה ביולוגית

הדברת באנוקסיה

הדברה אורגנית (טבעית)

הדברה כימית

שיטה זו (בעיקר שיטה בשימוש במרחבים פתוחים) משתמשת באויבים הטבעיים של הגורם אותו מבקשים להדביר. שרשרת המזון בטבע קובעת כי כל מין שחי הוא חלק בשרשרת מזון כלשהיא. לכן במידה ורוצים להדביר חרק או ייצור מביאים למקום הימצאו את האויב שלו.

האויבים של הפשפשים הם נמלים, עכבישים, נדלים

שיטה זו משתמשת בשקיות פלסטיק גדולות שניתן להכניס אליהן חפצים, מוצרי מזון, ביגוד וכל דבר אחר שחשוד כנוגע בחרק אותו מבקשים להדביר. השקיות הללו נסגרות ואז נעשה תהליך של שאיבת כל החמצן מהם. היעדר חמצן מוביל למותו של החרק. שיטה זו מבוססת על חומרים טבעיים המהווים סיכון או אזהרה לחרק אותו מבקשים להדביר. לפעמים זה חומר שמופרש מחרק או בעל חיים אחר, לפעמים זה חומר בעל השפעה המופק מצמחים וכדומה. הרעיון מבוסס על כך שיש בטבע חומרים הפוגעים ביצורים מסוימים (הורגים, מרחיקים) ואת החומר מייצרים באופן טבעי כחומר הדברה. חשוב לדעת שחומרי הדברה ירוקים פחות פוגעים בסביבה אך עדיין יכולים להיות מסוכנים גם לבני אדם. שיטה זו הינה השיטה המוכרת שקיימת לאורך עשרות שנים. ייצור חומר רעיל כימי בתנאי מעבדה שהורג את החרק את הייצור שברצוננו להדביר. לרוב רעלנים אלו יהיו עשויים מחומרים בעלי רמת רעילות גבוה לבני אדם ולבעלי חיים ולכן השימוש ככל ונעשה צריך להתבצע בהתאם להתוויה ברורה של זהירות, בידוד וזמן התפוגגות (בהתאם להוראות היצרן).

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים בבית

לצערכם ובשעה לא טובה ולא מוצלחת פשפשים מוצצי הדם נכנסו אליכם הבייתה, אתם ושאר דיירי הבית סובלים מעקיצות, גירודים, היעדר שינה. עליכם לדעת כי פשפשים מתרבים במהירות, הם בעלי עמידות גבוהה לחומרי הדברה במיוחד כאשר אלו חומרים שכבר נעשה בהם שימוש בעבר.

גישה ההדברה הרווחת כיום ונמצאה כיעילה ביותר כנגד פלישת פשפשים לאזורי מחייה של בני אדם, היא הגישה המשלבת מספר טכניקות שיחדיו נותנות מענה מלא למלחמה בפשפש.

בשונה מחרקים אחרים כמו מקקים או נמלים, שניתן במקרים מסוימים להשתמש באופן עצמאי במגוון רחב של חומרים קוטלים שניתנים לרכישה בחנויות הדברה ואפילו ברשתות מזון. פשפש המיטה עמיד לחומרים הזמינים הללו ונדרש שילוב של איתור וניקוי וריסוס, כאשר חומרי הריסוס המתאימים הם כאלו שרק בעלי הרשאה והסמכה כמדבירים יכולים להחזיק ולהשתמש.

ניתן לבצע פעולות באופן עצמאי בכדי להתמודד עם הפשפש אך לרוב מדובר ביכולת להשיג הקלה זמנית בלבד, אם בשימוש במלכודות ביתיות או פעולות שאיבה וכיבוס.

איך ניתן לזהות את פשפש המיטה?

שלבי הדברה נגד פשפשים

שלב ראשון  – זיהוי נכון להדברה הנכונה

יש לוודא כי אכן מדובר בפשפש המיטה ולא בחרק מוצץ דם אחר כמו פרעוש או יתושים. ישנם מספר כללי אצבע שלפיהם ניתן לזהות שמדובר בפשפש.

העקיצות הן בשעות הלילה (הפשפש הוא יצור לילי כמו ערפד), העקיצות מופיעות על הגוף בסמיכות אחת לשנייה ובכל מיני מקומות בגוף (חשופים או לא חשופים), ניתן לזהות על הסדין או המזרון כתמי דם קלים וסימנים שחורים שהפשפש משאיר אחריו (מומלץ להיעזר בזכוכית מגדלת).

לעוד מידע בנושא – עקיצות פשפשים

שלב שני – פעולות הכנה לקראת הגעת המדביר

סביר להניח שהמדביר ימסור לכם כבר בשיחת הטלפון מספר הנחיות לפעולה בכדי להכין את הבית לקראת פעולת ההדברה. יש לפנות ככל הניתן תכולה מהחדרים הנגועים ולהוציא לחצר פתוחה, תכולה כמו: ביגוד, מצעים, ספרים, ארגזים, מזוודות. באופן עקרוני הפשפש אוהב להתמקם בחדרי שינה בכדי להיות קרוב לקורבן שלו.

בדים, מצעים ובגדים יש להכניס לכביסה בחום של לפחות 60-70 מעלות, שאר החפצים שהוצאו החוצה יישאבו בצורה יסודית וטיפול בקיטור אדים.

שלב שלישי – פעולות המדביר

המדביר יתחיל בתהליך איתור וחשיפת מקומות ההסתתרות של הפשפשים (שקעי חשמל, חריצים בלוחות המיטה, קפלי מזרונים, פינות של ריהוט, שטיחים וכדומה). לאחר האיתור של הקינים תבוצע שאיבה עם שואב עוצמתי בכל החדר כולו בדגש על מקומות המסתור.

בשלב הבא המדביר ישתמש במכשיר קיטור אדים בכל המקומות והחפצים בחדר. בסיום שלב הקיטור יבוצע שלב הדברה עם חומר כימי (במינון נמוך).

שלב רביעי – בדיקת מעקב

במרבית הפעמים (בהתאם למאפיינים בשטח) יגיע המדביר לאחר כשבועיים (+-) לבדיקה ופעולות הדברה נוספות אם עולה הצורך.

הדברת פשפשים – מחיר

כאמור הדברת פשפש המיטה היא פעולה מורכבת משום שמדובר בחרק שלאורך השנים פיתח עמידות גבוהה לחומרי הדברה, יחד עם יכולת  הסתתרות גבוהה במיוחד. הדברה טובה חייבת לכלול גם הכחדה של כל שלבי הפשפש, החל משלב הביצה, דרך שלב הביניים (נימפה) ועד השלב של הפשפש הבוגר.

הדברת פשפשים מתומחרת לפי חדרים, ככל שהפשפש התפרס בבית ביותר חדרים כל העלות של ההדברה תהיה גבוהה יותר. ישנו מחיר טווח להדברה בחדר והוא נע בסביבות 800 עד 1200 ₪. המחיר הסופי נקבע בהתאם לגודל החדר וכמות הרהיטים והחפצים שיש בחדר המצריכים טיפול והדברה.

למחירון המלא להדברת פשפש המיטה

עובדות שחשוב לדעת על הפשפש (דע את האויב)

מדובר בחרק הפעיל כל השנה, אך פעילות העקיצה ומציצת הדם שלו מתבצעות בשעות הלילה. הפשפש בעל רמת שרידות גבוהה במיוחד בכלל זה בטמפרטורות נמוכות של קפאון. יכול להגיע עד לגודל של 5-7  מ”מ (במקרים מסוימים גם לגודל של ס”מ). צבעו בשלב הבוגר אדום שחור, גופו מעט ביצתי ופחוס. על גבו יש לו חצאי כנפים שאינם משמשות לתעופה.

מחזור החיים של הפשפש מורכב מביצה ממנה בוקע פשפש צעיר הנקרא “נימפה”, בשלב הנימפה טרם התפתחו אצל הפשפש הצעיר אמצעי רבייה וכנפיים, שלב זה כולל 5 תת שלבי התפתחות. הנימפה זקוק לדם בכדי להתפתח לכן הוא עוקץ ומוצץ דם למן ההתחלה.

הידעתם?

במאות 17 ו– 18 שבהם היה קושי בהדברת פשפשים (ורמת היגיינה כללית נמוכה יותר), נהגו העשירים והאדונים לשלוח לחדר שלהם בשעות הלילה את המשרתים בכדי שהללו ייעקצו על ידי הפשפשים, בדרך זו קיוו שהפשפשים יישבעו וכאשר הם האדונים יגיעו למיטה כבר לא יהיה מי שיעקוץ אותם.

דברים שחשוב לדעת על בחירה של מדביר נגד פשפשים

  • וודאו כי המדביר בעל רישיון בתוקף והסמכה לעסוק בהדברה.
  • בדקו כי יש לו ניסיון בהדברה של פשפשים (שכאמור הינם אחד החרקים הקשים ביותר להדברה).
  • בדקו מה האחריות שניתנת לכם על ההדברה? לכמה זמן ובאילו תנאים?.
  • בררו באיזה חומר בכוונת המדביר משתמש בחלק של הריסוס.  קראו על החומר מעט בכדי להבין השפעות שלו.
  • בקשו לדבר עם לקוחות ממליצים שטיפל בבעיית פשפשים.

כדאי לפנות אל המומחים של המרכז להדברת פשפש המיטה.

לסיכום

הדברה של פשפש המיטה היא הדברה יקרה, מומלץ להיות ערניים מבחינת מניעה לגבי האופן בו הפשפש הזה עלול להיכנס אליכם הבייתה (ריהוט וביגוד יד שנייה, בחזרה מטיול ולינה במקומות לא הכי נקיים).

במידה ואדון פשפש כבר נכנס אליכם לבית והרגשתם עקיצות, מומלץ להגיב מיד ולא להמתין. יש סדרה של פעולות שניתן לעשות בכדי למנוע ממנו להתרבות ואולי בשלב מוקדם אף להכחידו. כיבוס בגדים, וילונות, מצעים בחום של 60-70 מעלות, שאיבה יסודית של כל מקום מסתור אפשרי, הוצאת המזרון וניקוי יסודי שלו מחוץ לבית.

במידה והצלחתם בסדרת פעולות מהירה להכחיד אותו כל הכבוד. אולם, במידה וגם בודדים נשארו או ביצים, הללו צפויים לבקוע והפשפשים הצעירים מיד יוצאים לחפש אחר דם. זה הזמן לפנות למדביר מתאים בכדי לטפל במהירות ובעלות הנמוכה ביותר ככל שניתן בפשפשים.   

קצת על החברה שלנו ועל כותב המדריך הזה:

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

המרכז להדברת פשפש המיטה כולל צוות של מדבירים ותיקים ובעל ניסיון רב בענף ההדברה. אנחנו הקמנו את החברה במטרה אחת – לספק לקהל הלקוחות שלנו שירותי הדברה איכותיים ומקצועיים לחיסול פשפשים אחת לתמיד. אנו מספקים את כל סוגי ההדברות הדברה ירוקה וטבעית, הדברה כימית הדברה בקיטור כאשר המטרה העיקרית שלנו היא תוצאות אמיתיות בשטח.
ענף ההדברות זה עולם ומלואו אצלנו שירות אישי הוא מעל הכל!

שאלות נפוצות

עקיצת הפשפש לרוב אינה כואבת משום שבזמן העקיצה ומציצת הדם הוא מפריש חומר מאלחש מסביב לאזור העקיצה. אם זאת הרגישות שנוצרת באזור יוצרת תחושת גירוד חזקה שמוסיפה לאדמומיות בעקבות העקיצה. לרוב ניתן להשתמש במשחות מרגיעות כמו משחות נוגדות תגובה אלרגית, אלוורה (מומלץ עם ריכוז חומר פעיל גבוה) או הנחת מגבת רטובה על האזור. יש הנהוגים למרות מעט דבש על האזור להקטנת תחושת הגירוד או מריחת חומץ להקלה על הכאב. חשוב להימנע מגירוד יתר וגירוד חזק שכן אז יכול להיווצר פצע שיוביל לדלקת ולזיהום. במקרים בהם מתפתחת נפיחות באזור ובעוד מקומות בגוף ומופיעים תסמינים נוספים בגוף ייתכן ומתפתחת תגובה אלרגית ויש לגשת לטיפול רפואי מידי.
ישנה סבירות גבוהה מאד שפשפשים הנמצאים במזרון ימצאו בעוד מקומות בחדר השינה, המזרון הוא המקום הנוח והקרוב ביותר למקור המזון שלהם אך נטייתם היא להתפרס במקומות שונים. הדברת פשפשים במזרון מצריכה הדברה משולבת גם בריהוט ובחפצים האחרים שבחדר. בכדי להדביר רק פשפשים במזרון, יש להוציא את המזרון לשטח פתוח, במידה והמזרון בתוך סוג של כיסוי, להוציא את הכיסוי ולכבסו בחום גבוה של 60-70 מעלות. את המזרון עצמו יש לשאוב בצורה יסודית עם שואב בעל עוצמת שאיבה חזקה. במידה ויש ברשותכם מכשיר קיטור אדים אז השתמשו בו לניקוי המזרון.
הלוואי וזה היה כך. פשפש יכול לשרוד חודשים ארוכים ללא מנת דם כך שהוא יישאר נאמן ויחכה לכם עד שתחזרו, רק שאז הוא ושאר חבריו יהיה רעבים מאד.
תוכן עניינים

מדריכים נוספים שעשויים לעניין אותכם:

פשפשים על כלבים
בלוג

פשפשים על כלבים

אומרים שחברו הטוב ביותר של האדם הוא הכלב, מה עושים כאשר יש לחבר הכי טוב שלנו – הכלב שלנו פשפשים? טפילים על בעלי חיים זה

קרא עוד »
איך נראה פשפש המיטה?
בלוג

איך נראה פשפש המיטה?

פשפשים הם לא רק חרקים שמציקים לבעלי חיים, אלא ממש גם לבני האדם. פשפש המיטה הוא סוג של פשפש, שהתזונה שלו נובעת ממציצת דמם של

קרא עוד »
מדביר פשפשים
בלוג

מדביר פשפש המיטה

אם כבר עברתם את שלב הזיהוי ואתם בטוחים שמדובר בפשפש המיטה?, אם ניסתם באמצעים מקומיים להחזיר מלחמה כנגד הפשפשים, אך לא הצלחתם?, אז הגיע הזמן

קרא עוד »
השאירו פרטים ומדביר מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
שתפו אותנו ברשתות החברתיות
לקוחות ממליצים
מידע נוסף