הדברת פשפש המיטה בבגדים

אחד המזיקים הקשים ביותר לטיפול הוא פשפש המיטה. הפשפש קטן, כמעט בלתי ניתן לראיה בעין אנושית, וקשה מאד להיפטר ממנו. הפשפשים נמצאים בכל מקום – במיטה, ברהיטים, ובין היתר מגיעים גם לבגדים. תוכלו למצוא פשפשים בפרטי לבוש שונים, וכשהדבר קורה, יש לטפל במיידי. אנחנו כאן כדי לתת לכם את הכלים הטובים ביותר לטיפול בפשפשים בבגדים.

 

לשמיעה של כל המאמר לנוחיותכם הקליקו על הכפתור ההפעלה.

 

 

על פשפש המיטה

פשפש המיטה אינו מזיק חדש והוא קיים כבר שנים רבות. בעבר, ניתן היה למצוא את הפשפשים בחיק הטבע שם גם שהה האדם, אך בהליך המודרניזציה כאשר האדם עבר לגור בבתים, עברו איתו הפשפשים אל המיטה. ישנן תקופות בהן יש יותר פשפשים וישנן תקופות בהן יש פחות. בישראל בין השנים 2008-2010 הייתה תופעה של ריבוי פשפשים.

ישנם מספר סוגים של פשפשים ששונים בדרך התנהגותם, במזון אותו צורכים ובנראות שלהם. פשפש המיטה הוא פשפש שניזון מדמו של האדם, ולכן הוא המוכר ביותר. באמצעות הדם ממנו הוא ניזון, הפשפש גדל ומתרבה, וכך נשאר בביתנו לתקופה ארוכה. תחושת העקיצה והגירוד אותן מרגישים כשיש בסביבה פשפשים נגמרות ממציצת הדם של הפשפש.

 

הדברת פשפש המיטה בבגדים
הדברת פשפש המיטה בבגדים

 

פשפשים בבגדים

אחד המקומות אליהם מגיעים הפשפשים הוא הבגדים. כשיש פשפשים בבית, מהר מאד הם עוברים גם אל הבגדים של בני הבית שם הם נשארים. סביבת הבגדים היא סביבה נוחה לפשפש, זאת משום שהוא בקרבת בני אדם, והבדים הם מקום גידול טוב. תוכלו למצוא פשפשים בחולצה וגם פשפשים במכנסיים – אין פריט לבוש אליו לא מגיעים הפשפשים..

 

כיצד נפטרים מפשפשים בבגדים

פשפשים מתים כאשר הבגד נמצא בחום גבוה. לכן, כדי להיפטר מפשפשים בבגדים יש לעשות כביסה בטמפרטורה גבוהה מאד. הכביסה צריכה להיות מעל 60 מעלות. רצוי לכבס את כל הבגדים פעמיים כדי שלא יישאר זכר לפשפשים.

 

הבעיה בפשפשים על בגדים – הם חוזרים

הבעיה היא שגם אם נפטרתם מכל הפשפשים שיש על הבגדים, הם יחזרו, זאת משום שהפשפשים לא נמצאים רק על הבגדים שלכם. הפשפשים נמצאים גם על מזרון המיטה, גם בין קרשי המיטה, וגם בלוחות של המיטה. כך שגם אם כל הפשפשים נעלמו מן הבגדים, הם יחזרו מהר מאד לשהות על הבגדים שלכם. לכן, הפתרון בטיפול בפשפשים בבגדים צריך להיות מקיף הרבה יותר.

 

כיצד להימנע מראש מהגעת פשפשים לבגדים

ישנן מספר סיבות שגורמות לפשפשים להגיע אל הבגדים שלנו. אם תכירו את הסיבות, תוכלו להימנע מהגעת הפשפשים לביתכם.

אוהבי וינטאג’ – בגדי יד 2 – בגדי יד שניה יכולים להגיע מכל מיני מקומות שונים ומגוונים. אם רכשתם בגד יש שניה מאדם שאתם לא מכירים, או מחנות שלא קניתם בה מראש, או אפילו מדוכן בשוק יד שניה, יכול מאד להיות שיהיו עליו פשפשים. לכן, כל בגד יש שניה שרוכשים, יש לכבס במיידי בטמפרטורה גבוהה.

 

אוהבי חופשות – שינה במלונות – אין לדעת טרם הגעה למלון מהי רמת ההיגיינה שלו. שינה במלון שאינו נקי יכולה לגרום לפשפשים, זאת משום שפשפשים נמשכים לזיעה. ישנם מלונות אשר איכות הניקיון שלהם לא טובה. במקומות אלו לעיתים יש פשפשים אשר המלון לא טורח להדביר, לאור מורכבות ההדברה. הפשפשים שהיו בבית המלון יכולים לעלות על הבגדים שלכם ללא ידיעתכם ומהבגדים הללו לעבור לאחרים.

 

אוהבי הרפתקאות – הבאת כביסה מחוץ לארץ אל הארץ מבלי לכבסה באופן מידי – אם שכחתם לכבס את הכביסה שהבאתם מטיול בחוץ לארץ באופן מידי, ייתכן שתביאו איתכם פשפשים לחולצה ולמכנסיים בהם השתמשתם.

ישנם מקומות בחו”ל אשר פשפש המיטה נפוץ ביותר, בין היתר במדינות במזרח אסיה. במקומות אלו יכולים להיצמד פשפשי המיטה אל הבגדים שלכם ולחזור איתכם הביתה, ומשם לעבור לשאר בגדיכם. לכן, לאחר כל טיול מחוץ לארז, כבסו מיד את כל הבגדים שבמזוודה בטמפרטורה גבוהה, והיפטרו מן הפשפשים.

 

כיצד להיפטר מפשפשים בבגדים בצורה אבסולוטית

כדי להצליח להיפטר מהפשפשים אין להשתמש בחומרים הרגילים בהם אתם משתמשים כנגד מזיקים. חומרים אלו לא הורגים את הפשפשים. כך שאם תתעכבו ותשתמשו בחומרים אלו, מספר הפשפשים רק יגדל.

כשיש פשפשים יש לקרוא במיידי למדביר פשפשים מנוסה, שיודע כיצד להיפטר מפשפשים. ככל הנראה זה ייקח יותר מפגישה אחת, אך כמובן שהדבר ישתלם לטווח ארוך. מדביר פשפשים מנוסה, ידע אילו חומרים חדישים יש כיום בשוק לצורך הריגת הפשפשים אחת ולתמיד.

למדריך המלא – איך להיפטר משפשפים אחת ולתמיד

כיצד לטפל בעקיצות הפשפש

עד שתיגמר ההדברה, כדאי שתטפלו בעקיצות שיש על גופכם כעת. כמובן שאם לא תזמינו מדביר, עקיצות אלו יחזרו שוב ושוב. אלו הדרכים הטובות ביותר לטיפול:

אלוורה – אחת הדרכים הטובות היותר להרגעת העור המגורה היא האלוורה. האלוורה מועילה לעור המגורה והמינרלים הטבעיים שבה עוזרים להחלמת הגלדים.

דבש – בדבש יש סגולות מרפא שנלחמות נגד דלקות הגוף. כדי להעצים את התוצאה, ערבבו יחד דבש עם אלוורה. ביחד שני החומרים הרבה יותר חזקים והתוצאות מהירות יותר.

רחצה מתמדת – חשוב להתרחץ במים פושרים אפילו יותר מפעם אחת ביום כשיש פשפשים. מגע המים על הגוף מוריד את הגירוי ומחטא את האזור בצורה טובה.

קרח – מאחר שהעור שלכם מאד מגורה מהעקיצה, קרח יכול להפחית מאד את הגירוד. ככל שמגרדים יותר המקום אדמומי יותר ולא יבריא. כך שאם תשימו קרח תגרדו פחות ואט אט האדמומיות תרד.

למדריך המלא – כיצד לטפל בעקיצות פשפש המיטה

לסיכום

פשפשים בבגדים דורשים התייחסות יותר כוללת מאשר רק כיבוס הבגדים. אם לא תבצעו הדברה בביתכם, הפשפשים לא ייעלמו מהבגדים שלכם ומשל בני משפחתכם. הזמינו מדביר פשפשים מקצועי ברגע שאתם מבינים שיש פשפשים בבית שלכם, והיפטרו מהם בצורה גורפת ואבסולוטית.

להזמנת מדביר פשפשים מקצועי ושירותי לחצו כאן

קצת על החברה שלנו ועל כותב המדריך הזה:

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

המרכז להדברת פשפש המיטה כולל צוות של מדבירים ותיקים ובעל ניסיון רב בענף ההדברה. אנחנו הקמנו את החברה במטרה אחת – לספק לקהל הלקוחות שלנו שירותי הדברה איכותיים ומקצועיים לחיסול פשפשים אחת לתמיד. אנו מספקים את כל סוגי ההדברות הדברה ירוקה וטבעית, הדברה כימית הדברה בקיטור כאשר המטרה העיקרית שלנו היא תוצאות אמיתיות בשטח.
ענף ההדברות זה עולם ומלואו אצלנו שירות אישי הוא מעל הכל!

שאלות נפוצות

הסיבה שפשפשים מגיעים לבגדים שלנו היא מכיוון שהם ניזונים מדם של בני אדם, הפרטי לבוש שלנו הם סביבת חיים מאוד נוחה בשבילם כי אנחנו כל הזמן לבושים אותם לכן כל הזמן יש להם מה לאכול (דם חדש!).
ישנן דרכים רבות להיפטר מפשפש המיטה בבגדים, אך כדאי להתחיל בשטיפה במים חמים ולאחר מכן לייבש אותם על חום גבוה. אם אתם רוצים להיות בטוחים במיוחד, היכנסו את הבגדים למקפיא לכמה ימים לפני שאתה מכבס אותם.
פשפשי מיטה יכולים להימצא גם במזוודות או בתרמילים בהם השתמשו לאחרונה.
תוכן עניינים

מדריכים נוספים שעשויים לעניין אותכם:

הדברה לפי אזור

הדברת פשפשים בבית

עקיצת פשפשים בבית היא מטרד שכמעט בלתי אפשרי לחיות אתו. הפשפשים עוקצים בלילות, מונעים שינת לילה רציפה, מתעוררים עם תחושת גירוד ואדמומיות שבמקרים קיצוניים יכולה

קרא עוד »
הדברת פשפש המיטה בספה
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה בספה

יושבים בסלון הבית ומרגישים שאתם מתגרדים? אתם לא יודעים למה יש לכם סימנים אדומים אחרי ישיבה בסלון? אולי יש לכם פשפשים בספה. זה הזמן לקרוא

קרא עוד »
הדברת פשפשים ברכב
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה ברכב

אחד המזיקים שהכי קשה להיפטר מהם אלו הפשפשים. השם פשפש המיטה יכול להטעות, זאת משום שהפשפשים יכולים להימצא במקומות נוספים. מקום נפוץ אליו מגיעים הפשפשים

קרא עוד »
הדברת פשפש המיטה במזרון
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה במזרון

אם יש מקום שפשפשים אוהבים זה המזרון בחדר השינה. שילוב של לחות, חום, חושך ורקמה אנושית מאפשרים לפשפש לשגשג. אל תמתינו עוד יום אחד עם

קרא עוד »
הדברת פשפש המיטה בחדר
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה בחדר

מתגרדים כשאתם בחדר ולא יודעים למה? חושדים שיש לכם פשפשים בחדר השינה או הילדים? הזמינו עכשיו את המומחים של המרכז להדברת פשפש המיטה ואנו נבוא

קרא עוד »
הדברת פשפש המיטה בשקעי חשמל
הדברה לפי אזור

הדברת פשפש המיטה בשקעי חשמל

פשפשים אוהבים מקומות חשוכים ומוסתרים, הם נוהגים להתרבות באזורים אלו ולאחר מכן מתפשטים למקומות כמו המיטה, הספה או על חיות המחמד שלכם בחיפושם אחר גוף

קרא עוד »
השאירו פרטים ומדביר מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
שתפו אותנו ברשתות החברתיות
לקוחות ממליצים
מידע נוסף