פשפשים בבית

הורים עם ילדים בוודאי מכירים את הספר “פשפש מתלבש”, סיפור חביב לילדים על פשפש שבמשך כל היום מתלבט מה ללבוש עד שלבסוף כל היום שלו נגמר ובסוף הוא לא יצא מהבית. האירוניה בסיפור הילדים הזה היא הפוכה, מכיוון שהסיפור הזה הרבה יותר קרוב מאד למציאות ממה שחושבים. פשפשים נמצאים גם בבתים, הם נכנסים גם לבגדים וקשה מאד הוציא אותם מהבית. למעשה פשפשים “מתלבשים” לכם על הבית.

לשמיעה של כל המאמר לנוחות שלכם  לחצו על הכפתור ההפעלה בנגן זה.

 

צריכים שירותי הדברת פשפשים בבית? הגעתם למקום הנכון!
כל שירותי ההדברה במקום אחד ✅
שימוש בציוד איכותי ומתקדם  ✅
מחירים הוגנים ✅
אחריות בכתב בסיום כל פעולה ✅
שירות בכל רחבי הארץ ✅
עזרנו כבר לעשרות אלפי לקוחות בכל חלקי הארץ

פשפש הבית ובני אדם – אין מקום לשניהם

פשפש הוא חרק מוצץ דם ממשפחת הפשפשים, הוא מגיע משפחה גדולה הכוללת אלפי מינים ובכל זאת הוא בחר להתלבש על המשפחה שלכם ולא על מי מבני המשפחה שלו. גרוע מכך, הוא לא עוזב והדרך היחידה להתפטר ממנו היא פשוט לחסל אותו.

חוסר היכולת לחיים משותפים בין פשפשים לבני אדם טמון בכך, שהפשפשים הם סוג של ערפדים מוצצי דם, הפועלים בעיקר בלילה. פשפש אחד עוקץ בן אדם בין 3-8 פעמים בלילה בכדי להגיע למנת הדם שלו, לאחר מכן הוא מוצא לו פינה נסתרת ונח כמה ימים. עקיצת הפשפש לרוב מציקה לזמן קצר ולעיתים גם עד כמה ימים. לצד זאת, העקיצה יכולה להיות גם מסוכנת לאנשים בעלי רגישות גבוהה היכולים לפתח אלרגיה מסכנת חיים.

איך לזהות עקיצת פשפש

פשפש הבית הנקרא בעיקר פשפש המיטה (בגלל הימצאותו בעיקר בחדרי שינה ולרוב באזור המיטות והמזרונים) אמנם עוקץ לצורך דם ממנו הוא ניזון, אך יש לו השפעות נוספות על בני אדם (מעבר לאלו שציינו קודם).

  • יכול להיווצר זיהום משני כתוצאה מגירוד
  • מוביל לנדודי שינה וקשישי הירדמות
  • השפעה פסיכולוגית שלילית במיוחד על ילדים וצעירים
  • לכלוך לרכוש (ריהוט וסדינים) כתוצאה מכתמי דם וצואה שמופרשת מהם בשעות הפעילות ובמקום מושבם.

לצד כל אלו, במספר רב של מחקרים ובדיקות לא נמצא שהפשפש מעביר מחלות לבני אדם.

פשפשים בבית

מדריך הפשפש הטרמפיסט לגלקסיה

קרוב לוודאי שאת הפשפשים שיש לכם בבית אתם הבאתם בעצמכם בלי לדעת זאת, שכן הם מומחים בתפיסת טרמפים. ייתכן שהם היו בתוך רהיט משומש שהכנסתם, שטיח, מזרנים, מזוודות (בעיקר חפצים וריהוט שמשמשים חדרי שינה). לאחר כניסתו לבית, הפשפש מתרבה במהירות ומתפרס לעוד מקומות אך בעיקר לחדרים בהם בני אדם ישנים. הפשפש נמשך לריח של פחמן דו חמצני ולאחר עקיצתו ומציצת הדם הוא מחפש מקומות חשוכים, מוסתרים שם הפשפשה גם מטילה ביצים.

הידעתם? הפשפש יודע לא לעקוץ בני אדם או בעלי חיים בזמן שהם בתנועה, הוא מבין שיוכלו לזהות אותו, לכן הוא מחכה לזמן שאין תנועה.

ריסוס נגד פשפשים בבית

הפשפשים במצבם הבוגר עמידים לרוב חומרי ההדברה הכימיים בכלל זה לחומרים ביתיים. ייתכן ובמרבץ גדול של פשפשים ריסוס ביתי ייפגע בפשפשים שטרם בגרו (נימפות), אך הוא לא יגרום נזק לביצים. בכדי להיפטר מפשפשים נדרשת תוכנית פעולה משולבת הכוללת, סדרה של פעולות ישירות ועקיפות וציוד מתאים שלרוב ניתן למצוא אצל מדביר מקצועי.

לעוד בנושא – ריסוס פשפשים

משהו עקץ אותי – פשפש, פרעוש או יתוש

לפני שרצים להזמין מדביר, עליכם לזהות בבירור מי העקצן?, ישנם שלושה חשודים מיידים וניתן להבדיל ביניהם בקלות יחסית

מאפיין

פשפש

פרעוש

יתוש

זמן עקיצה בלילה ובמיוחד בחלק האחרון של הלילה לכל אורך שעות היום לכל אורך שעות היום עם העדפה לשעות הערב
מיקום עקיצות במרבית חלקי הגוף גם מקומות חשופים וגם במקומות מתחת לבגדים לרוב עקיצות עד אזור הברכיים (גובה הקפיצה שלו מהרצפה) בכל חלק חשוף בעור
מראה שחור- אדום, גוף פחוס, חצאי כנפים שחור- אדום רגלים אחוריות ארוכות, גוף מאורך. 4 כנפים גוף דק, 6 רגלים
תבנית עקיצות 3-5 עקיצות באותו מקום – קו רציף עקיצות מפוזרות (אין מקבץ) בכף הרגל ברך יש נפיחות במקום העקיצה
רעש שקט וחרישי שקט וחרישי זמזום טורדני
גורמים תומכים משאיר עקבות דם וצואה על סדינים ומזרונים המצאות חיית מחמד בבית במיוחד כלב, חתול

עוד בנושא עקיצות פשפשים

הדברת פשפשים בבית – פעולות מניעה ופעולות מסייעות

ניתן לבצע מספר פעולות למניעת הכנסת פשפשים לבית וצמצום עקיצה אם הם כבר בבית

  • בדיקה יסודית וחיפוש בהכנסת ריהוט או ביגוד יד שנייה לבית
  • שימשו בכיסוי מזרונים בצפיפות גבוה שמונע כניסת פשפשים למזרון
  • בלינה חיצונית לבית: המנעו מהשארת כביסה מלוכלכת ולחה בסל, במידת האפשר אטמו אותה בניילון, כמו כן, המנעו מהשארת מזוודות על הרצפה אלא הניחו אותם במקום יחסית גבוה (הפשפש לא יודע לטפס).

במדיה והפשפש כבר מתגורר אצלכם והזמנתם מדביר יש מספר פעולות שחשוב לעשות (המדביר גם יסביר לכם)

  • פינוי חדרי השינה מתכולה שבארונות, מגירות, הוצאה של ארגזים, מזוודות, ספרים וביגוד
  • כיבוס בגדים בחום של 60-70 מעלות (במידת האפשר פעמיים)

לעוד נושאים בנוגע להדברת פשפשים:

פשפש המיטה הדברה ירוקה

ביצי פשפשים כל מה שחשוב לדעת!

תהליך ההדברה

1 זיהוי מיקומים (כולל פירוק שקעי חשמל, הפיכת ריהוט, מסגרות של תמונות, וילונות, מזוודות ועוד)

2 שאיבה עוצמתית של כל מקומות המסתור האפשריים

3 סתימה של חורים, סדקים וחריצים (המאפשרים מסתור)

4 זרם קיטור יבש חם מאד

5 הדברה משלימה עם חומר כימי.

למחירון המלא להדברת פשפשי המיטה בבית שלכם

לסיכום

אם יש פשפשים בבית, אין מה להמתין ואין מה לחשוב. יש לפעול כמה שיותר מהר בכדי להדביר אותם מכיוון שהם לא ייעלמו מעצמם, הנזקים שלהם הם הרבה מעבר לעקיצות וגירודים והם רק מתרבים. לאחר שזיהיתם בוודאות שאכן מדובר בחרקים מסוג פשפשים, תזמינו מדביר ובצעו את הפעולות המשלימות לתהליך ההדברה.

חומר נגד פשפשים ברמה הביתית אינו יעיל עקב רמת עמידות גבוה, ועקב שלבי התפתחות שונים של הפשפש בהם יש עמידות משתנה. פעולת ההדברה אינה פשוטה וכוללת כמה שלבים אך היא יעילה ובמרבית המקרים המדביר מעניק אחריות של עד שנה למקרה של חזרת הפשפשים.

קצת על החברה שלנו ועל כותב המדריך הזה:

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

המרכז להדברת פשפש המיטה כולל צוות של מדבירים ותיקים ובעל ניסיון רב בענף ההדברה. אנחנו הקמנו את החברה במטרה אחת – לספק לקהל הלקוחות שלנו שירותי הדברה איכותיים ומקצועיים לחיסול פשפשים אחת לתמיד. אנו מספקים את כל סוגי ההדברות הדברה ירוקה וטבעית, הדברה כימית הדברה בקיטור כאשר המטרה העיקרית שלנו היא תוצאות אמיתיות בשטח.
ענף ההדברות זה עולם ומלואו אצלנו שירות אישי הוא מעל הכל!

שאלות נפוצות

מעבר לטבלת הזיהוי בתחילת הכתבה, ניתן לבצע חיפוש במקומות המסתור המאפיינים את הפשפשים. לרוב זה יהיה בחדרי השינה, הם יהיו מוסתרים בפינות של מזרונים ומיטות, מתחת ללוחות מיטה. בחיפוש ייסודי בעזרת זכוכית מגדלת ניתנת למצוא אותם או שאריות של נשל של העור שלהם או מערומי ביצים לבנות-סגולות באותן מקומות. סימן זיהוי נוסף הם כתמי דם קטנים על הסדין וגם כתמים קטנטנים שחורים שאלו הן שאריות הפרשות (צואה). הזיהוי חשוב מאד שכן יש הבדל משמעותי במחיר הדברת פשפשים להדברה של חרקים אחרים כמו פרעושים, יתושים, נמלים ומקקים.
לצערנו עזיבת הבית לכמה ימים לא תשנה שום דבר שכן הפשפשים יכולים להחזיק מעמד חודשים בלי מזון (הדם שלכם). לכן הפתרון היחיד הוא פעולת הדברה הכולל פעולות ניקוי, חיטוי ורעל, לצד פעולות משלימות לריהוט, ביגוד וחפצים. תהליך ההדברה הנפוץ ביותר מצריך שימוש בקיטור, שואב אבק עוצמתי, חומר רעיל לפשפשים, את אלו ניתן למצוא רק אצל מדביר מקצועי בעל רישיון.
שימוש בחרק אחד להדביר חרק אחר נקרא גם הדברה ביולוגית, לרוב ניתן לראות שיטה זו בשימוש סביב גידולים חקלאיים ולא בטיפול והדברה בבתים פרטיים. האויבים המושבעים של הפשפשים הם : עכבישים, לטאות, נדלים, נמלים. לא נראה לנו שיש מי שיהיה מוכן להכניס חרק לתוך הבית רק בכדי להיפטר מחרק  אחר.
תוכן עניינים

מדריכים נוספים שעשויים לעניין אותכם:

פשפש שחור קטן
בלוג

פשפשים שחורים קטנים

העולם מסביבנו מלא בחרקים וזוחלים מסוגים שונים, קטנים וגדולים, בצבעים שונים, חלקם יכולים להכאיב לנו (עקיצות), חלק מסוכנים לנו (זיהום, העברת מחלות) וחלק מהם כלל

קרא עוד »
איך נראה פשפש המיטה?
בלוג

איך נראה פשפש המיטה?

פשפשים הם לא רק חרקים שמציקים לבעלי חיים, אלא ממש גם לבני האדם. פשפש המיטה הוא סוג של פשפש, שהתזונה שלו נובעת ממציצת דמם של

קרא עוד »
השאירו פרטים ומדביר מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
שתפו אותנו ברשתות החברתיות
לקוחות ממליצים
מידע נוסף