האם באמת תרופות סבתא יעילות כנגד פשפש המיטה?

אף אחד לא אוהב כשמגיעים אליו הביתה מזיקים. אך אחד המזיקים הקשים ביותר להתמודדות הוא פשפש המיטה. פשפש המיטה מפריע לשינה רציפה בלילה ומגרד מאד במהלך היום. חשוב להכיר את תרופות הסבתא השונות כנגד פשפשים, ובנוסף גם את הטיפולים המודרניים שיש כיום. אנחנו פה כדי לספק לכם את המידע הרלוונטי הנדרש להתמודדות נגד פשפש המיטה.

 

לשמיעה של כל המאמר לנוחיותכם הקליקו על הכפתור ההפעלה.

 

 

מידע כללי על פשפש המיטה

כדי לדעת להתמודד עם פשפש המיטה צריך קודם כל להבין מה זה. פשפש המיטה נחשב לטפיל שניזון מדם חם בין היתר של בני אדם. ההשערה לגבי פשפש המיטה הוא כי הקיום שלו החל כבר בתקופת המערות.

לאחר המעבר של בני האדם לבתים היתה ירידה משמעותית בכמות הפשפשים, אך בשנים האחרונות דווקא נרשמה עליה בכמות פשפשי המיטה. בישראל היתה עליה דרמטית בכמות פשפשי המיטה בין השנים 2006-2008.

 

ישנן תרופות רבות לפשפש המיטה שתוכלו לנסות בביתכם או לרכוש מבית מרקחת. תרופות אלו כוללות:

  1. שאיבת אבק הבית וכיבוס כל הבגדים, השטיחים וכו’;
  2. שימוש בחומרי הדברה בייתים כמו אקונומיקה או K300,
  3. שטיפה וכיבוס כל המצעים והבגדים בבית.
  4. הקפאת פריטים סגורים בשקיות ניילון למשך 4 ימים לפחות כדי למנוע את התפשטות הפשפשים בבית.
  5. לשים גרבונים או כל חומר אחר כדי לסתום את הסדקים בקירות ומתחת לרהיטים מהם מגיעים הפשפשים לביתכם.

 

הדברת פשפש המיטה תרופות סבתא
הדברת פשפש המיטה תרופות סבתא

 

פעילות פשפש המיטה

פשפש המיטה פעיל בעיקר בלילות. הם מסתתרים בקרבה למקום בו ישן האדם. מאחר שצורתם היא עגולה ושטוחה, קל להם מאד להיכנס בין מזרנים, מיטות, ולוחות מיטה. כך, בזמן שאתם ישנים בלילה, הפשפש פעיל מאד ועוקץ את עורכם, ומכאן הגירוד והעקיצות שאינן נעימות.

 

כיצד נראית עקיצת פשפש המיטה

עקיצת הפשפש דרך כלל באה בצרורות. כלומר, אתם לא תראו נקודה אחת על גופכם אלא מספק נקודות שמאוגדות יחדיו בקבוצה. העקיצות בדרך כלל יהיו בגב, בבית החזה, בצוואר ובכפות הרגליים. את הגירודים תרגישו גם כשתנסו לישון וגם במהלך היום שלכם.

לעוד מידע לגבי עקיצות פשפש המיטה בגב לחצו כאן 

כדי להיות בטוחים שהעקיצות הגיעו מפשפש, תוכלו לנסות לישון לילה אחד במיטה אחרת, וכך ניתן להבין האם גם במיטה זו נעקצתם מפשפש. אם קמתם נטולי עקיצות במיטה אחרת, ככל הנראה אין לכם אלרגיה ובמיטתכם נמצא פשפש המיטה.

 

פשפש המיטה תרופות סבתא – התמודדות עם הפשפש עצמו

כדי שהפשפש עצמו יסתכל מביתכם ישנן מספר דרכים. אולם, כפי שנרחיב בהמשך, קשה מאד להיפטר מפשפש המיטה בצורה ביתית ותיאלצו לקרוא למדביר מקצועי במקרה של מכת פשפשים בביתכם.

 

גיהוץ המזרון – כפי שהסברנו לעיל, הפשפשים מתחבאים בין קפלי המזרון. שימוש במגהץ לצורך הריגתם יעיל, זאת משום שלא שורדים את החום הגבוה של המגהץ. החיסרון בשיטה הוא שהמגהץ לא מגיע תמיד לכל המקומות ולכל הזויות בהם מתחבאים הפשפשים. כך שאם המגהץ לא הצליח לעבור על כולם, הם יתרבו שוב והתופעה תמשיך.

 

כיבוס כלל הבגדים – מאחר שגם הבגדים שלכם נגועים בפשפשים יש לכבס את כולם. את הכביסה יש לבצע בחום גבוה של יום מ60 מעלות צלזיוס. כך תהיו בטוחים שלא נשארו על הבגדים שלכם פשפשים.

יש אנשים המציעים לשים את כל הבגדים במשך כמה ימים בשקיות זבל אטומות. אך, הפתרון של כביסה בטוח יותר ויעיל יותר כנגד פשפש המיטה.

 

החלפת מזרון – אם אתם רואים שאין זה עוזר לגהץ את המזרון, תוכלו להחליט להחליף את המזרון גופו. מאחר שהפשפשים מתחבאים ברובם שמזרון, הדבר יכול להיות יעיל. אולם, מאחר שפשפש המיטה נמצא גם על בסיס המיטה עצמה, אין זה יעיל לטווח הארוך.

למדריך המלא לגבי הדברת פשפש המיטה במזרון לחצו כאן

 

אקונומיקה – ניקוי כלל החדר עם אקונומיקה יכול להוות טיפול התחלתי כנגד פשפש המיטה. אולם, אין זה עוזר להיפטר מפשפש המיטה כליל. תוכלו לנקות את החדר עם אקונומיקה לפני הזמנת הדברה לביתכם, אך לא כתחליף להדברה מקצועית.

למדריך המלא לגבי הדברת פשפש המיטה בחדר לחצו כאן

תרופות סבתא לעקיצות פשפש המיטה

ישנן מספר תרופות סבתא שיכולות להקל על הסבר שנגרם מן העקיצות של פשפש המיטה:

אלוורה – אחת הדרכים הטובות היותר להרגעת העור המגורה היא האלוורה. האלוורה מועילה לעור המגורה והמינרלים הטבעיים שבה עוזרים להחלמת הגלדים.

דבש – בדבש יש סגולות מרפא שנלחמות נגד דלקות הגוף. כדי להעצים את התוצאה, ערבבו יחד דבש עם אלוורה. ביחד שני החומרים הרבה יותר חזקים והתוצאות מהירות יותר.

רחצה מתמדת – חשוב להתרחץ במים פושרים אפילו יותר מפעם אחת ביום כשיש פשפשים. מגע המים על הגוף מוריד את הגירוי ומחטא את האזור בצורה טובה.

קרח – מאחר שהמקום עבר פגיעה, קרח יכול להפחית מאד את הגירוד. ככל שמגרדים יותר המקום אדמומי יותר ולא יבריא. כך שאם תשימו קרח תגרדו פחות ואט אט האדמומיות תרד.

 

כיצד להיפטר מן הפשפשים

חומרי הדברה רגילים אינם יעילים כנגד פשפשים. הביצים של פשפש המיטה שורדות את החומרים הרעילים ונשארות בחיים ולאחר מכן בוקעות. כך, פשפש המיטה העיקש יכול להישאר בביתכם גם לאחר ריסוס חומרי הדברה שהיו עוזרים כנגד מזיקים אחרים. לכן, הפתרון חייב להיות הדברה מקצועית.

 

הדברת פשפש המיטה

הדברת פשפש מיטה ללא רעלים היא אופציה שקיימת כיום אצל מדבירים מקצועיים. מאחר שפשפש המיטה דורש חומרים מיוחדים, רצוי לקרוא למדביר ברגע שהבנתם שיש לכם פשפשים בבית. ככל הנראה המדביר יצטרך לבוא מספר פעמים כדי שכלל הפשפשים יחוסלו, אך ההדברה יכולה להיעשות באמצעות חומרים שאינם רעילים ואף ידידותיים לסביבה.

 

בחירת מדביר מקצועי וטוב כנגד פשפשים

מאחר שפשפשים הם אחד המזיקים הקשים ביותר לטיפול, רצוי מאד לבחור מדביר מקצועי ומנוסה. בחרו מדביר שניתן לראות כי מבין בהתעסקות עם פשפשים, וכך תדעו שאם בידיים טובות. החשיבות של מקצועיות ואמינות בנושא הדברת הפשפשים חשובה ביותר ולכן לא כדאי לכם להתפשר על שתי התכונות הללו אצל המדביר שתזמינו לביתכם.

 

לסיכום

הטיפול בפשפש המיטה אינו פשוט כלל. ישנן תרופות שיכולות להקל על הסבל של העקיצות כמו אלוורה, מים קרים או דבש, אך אם לא תיפטרו מהפשפשים העקיצות יחזרו שוב ושוב. לכן, כדי לטפל כמו שצריך בעקיצות יש להזמין הדברה מקצועית שתיפטר מן הפשפשים אחת ולתמיד.

 

קצת על החברה שלנו ועל כותב המדריך הזה:

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

נבו נדב - מהמרכז להדברת פשפש המיטה

המרכז להדברת פשפש המיטה כולל צוות של מדבירים ותיקים ובעל ניסיון רב בענף ההדברה. אנחנו הקמנו את החברה במטרה אחת – לספק לקהל הלקוחות שלנו שירותי הדברה איכותיים ומקצועיים לחיסול פשפשים אחת לתמיד. אנו מספקים את כל סוגי ההדברות הדברה ירוקה וטבעית, הדברה כימית הדברה בקיטור כאשר המטרה העיקרית שלנו היא תוצאות אמיתיות בשטח.
ענף ההדברות זה עולם ומלואו אצלנו שירות אישי הוא מעל הכל!

שאלות נפוצות

אחת התרופות המסורתיות היעילות ביותר כנגד פשפש המיטה היא לשאוב את כל השטיחים, הרהיטים, המצעים והבגדים כל כמה ימים באופן קבוע ובעיקר לאחר היעדרות ממושכת מהבית.
הנחת כיסוי מזרון על המזרן שלך והחלפתו אחת לכמה ימים בלבד! תתרום להגנה שלך מפני הגעה של פשפש המיטה בזמן שאתה ישן.
קשה לראות את פשפשי המיטה בעין ולכן מומלץ להשתמש בזכוכית מגדלת כדי לזהות את פשפשי המיטה בביתכם. בנוסף יש לזכור כי הם יכולים לנוע מחדר לחדר על ידי זחילה או נשיאה על בגדים או רהיטים לכן מומלץ לחפש אותם בכל חלקי הבית כאשר יש חשש לפשפשים בבית .
תוכן עניינים

מדריכים נוספים שעשויים לעניין אותכם:

איך נראה פשפש המיטה?
בלוג

איך נראה פשפש המיטה?

פשפשים הם לא רק חרקים שמציקים לבעלי חיים, אלא ממש גם לבני האדם. פשפש המיטה הוא סוג של פשפש, שהתזונה שלו נובעת ממציצת דמם של

קרא עוד »
השאירו פרטים ומדביר מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
שתפו אותנו ברשתות החברתיות
לקוחות ממליצים
מידע נוסף